SON HABERLER :
Antalyaspor'da hedef 3 puan Tekvandocu gençlerden 26 madalya Kaş CHP'de istifa Başkan Uysal: Balbey haklarını koruyacaktır Başkan Sözen'den 14 Şubat jesti
/ TURİZM
Bayram tatili yüz güldürdü
Yeni sezonda beklentisi yüksek olan Antalya turizmi, bayram tatilinde istediği hedefe ulaştı, oteller doldu.

SON yıllarda krizler nedeniyle turizm tarihinin en kötü sezonlarını arka arkaya yaşayan Antalya’da, kısa süreli Ramazan Bayramı tatili, sektörde yüzleri güldürdü. Yaz sezonuna tüm yılların rekorunu kırma hedefiyle başlayan turizmciler, Bayram öncesi koydukları hedefi tutturdu. Antalya merkez ve ilçelerinde yüzde 80’leri aşan bir doluluk oranı yakalanırken, iç turizmde yaz beklentisinin gerçekleşeceği konusunda da umutlar arttı.

REZERVASYONLAR İYİ

Yüksek sezona yönelik Avrupa rezervasyonlarının beklenildiği şekilde devam ettiğini belirten sektör temsilcileri, 3 yıldır turist sayısı ve turizm gelirinde geri düşen Antalya ve Türkiye turizminin 2018 sezonunda bu yılların çok üstüne çıkacağına kesin gözüyle bakıyor. Mayıs ayını tüm yılların en yüksek rakamlarıyla kapatmayı başaran Antalya, Havalimanı verilerine göre Haziran ayında da hedefi tutturacak. Seçimin turizmi olumsuz etkilemeyeceğini özellikle belirten turizm yöneticileri, seçim sonrasında ise yüksek sezonda büyük bir sirkülasyon olacağını ifade ediyor. (Nuray ÇAKAR)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres