SON HABERLER :
ANODEM yönetimlerdeki ‘sakat’ işleyişi masaya yatırdı Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi
/ TURİZM
'Delinin Eldiveni' kitabı yayınlandı
Pandemi sürecini Antalya'nın Demre ilçesindeki evinde geçiren Tülay Birlik, bu süreçte kadına şiddeti konu alan 'Delinin Eldiveni' adlı kitabı yazdı.

İSTANBUL'DA eğitim kurumları sahibi ve yöneticisi olan öğretmen Tülay Dirlik, pandemi sürecini Demre'deki evinde geçirdi. Evde kaldığı süreçte kadına şideti konu alan kitap yazan Dirlik, 'Delinin Eldiveni' adını verdiği kitabıyla okuyucularıyla buluştu. İlk yazarlık deneyimini gerçekleştiren Dirlik, 256 sayfa kitabı 3 bin adet basıldı.


Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir süre Erzurum'da öğretmenlik yapan sonrasında da İstanbul'a dönerek, eğitim kurumlarını kuran Dirlik, "Kitabımda psikopat bir karekterin genç kızları, kadınları nasıl tuzağına düşürdüğünü, ardından böyle bir karekterin genç kızlara, kadınlara ne tür zararlar verebileceğini anlatmaya çalıştım. Ayrıca ülkemizin birçok yöresinde aile baskısı ile yapılan zorunlu evlilikler var. Burada kadının söz söyleme, redetme hakkı yok. Kitabımdaki anlattıklarım bir eğitimci olarak gözlerimden oluşuyor. Kadının sosyal, ekonomik ve iş yaşamında karşılaştığı sorunları, bir kadın gözüyle irdelemeye çalıştım. Öykülerimde kadın dayanışmasının önemine dikkat çekmeye, kısacası kadını ve kadının sorunlarını anlatmaya çalıştım" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found