SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ TURİZM
Kış ortasında Kekova keyfi
Antalya'nın Demre ilçesine gelen Rus turistler, sıcak ve güneşli havada Kekova'ya tekne turuna çıktı. Bölgenin tarihi yerlerini gezen turistler, tur boyunca yatın önüne uzanıp güneşlenerek denizi izledi.

Demre'ye gelen bir grup Rus turist, yeni yıl öncesi Aziz Nikolaos Anıt Müzesi'ni ziyaret etti. Ardından Çayağzı Limanı'ndan dünyaca ünlü Kekova'ya yat turuna çıkan Rus turistler, Batık Kent ve Simena Antik Kenti'ni gezdi. Simena önünde yatı durdurarak fotoğraf çeken turistler, tur boyunca da yatın önüne uzanarak güneşin tadını çıkardı ve denizi seyretti. Tur rehberi Ahmet Aksu, Rus turistlerin ilk defa Kekova’ya geldiğini belirterek, “Buranın denizine, doğasına ve tarihine hayran kaldılar. En önemlisi kışın ortasında güneşin ve güzel havanın tadını çıkardılar. Çünkü kendi ülkelerinde hava sıcaklığı gündüzleri bile eksi derecede. Burada 16- 17 derece sıcaklığı görünce yazı yaşadık dediler" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres