SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ TURİZM
Likya Yolu'na Koreli kardeş
KÜLTÜR Rotaları Derneği tarafından temsil edilen Likya Yolu'nun 17. etabı Demre-Üçağız bölümü ile Güney Kore'nin yılda bir milyon yürüyüşçüye ev sahipliği yapan yürüyüş rotası olan Jeju Olle için kardeş rota anlaşması imzalanacak.

Kültür Rotaları Derneği yönetim kurulu üyesi Barış Yüksel, Likya Yolu'nun 17. etabı Demre- Üçağız bölümü ile Güney Kore'nin Jeju Olle rotalarının kardeş rota olması için çalışma yaptıklarını söyledi. Bu kapsamda 4 Haziran'da Güney Kore'nin Jeju Adası'nda yapılacak 'Global Trail Networking Event'e' katılacaklarını belirten Barış Yüksel, 28 Mayıs'ta Jeju Yolu- Likya Yolu kardeş rota anlaşması imzalayacaklarını söyledi. Jeju Olle'de kardeş rota filmi çekeceklerini belirten Yüksel, "Bu fil hem Güney Kore'de hem de kendi platformumuzda yayınlanacak. Likya Yolu'nun tanıtımı için film artı değer katacak" dedi.

14-17 Haziran tarihlerinde Jeju Adası ve Jeju Olle Yürüyüş Yolu yetkililerinden oluşan 7 kişilik bir ekibin Demre'ye geleceğini de kaydeden Yüksel, "Bu ekiple Likya Yolu'nun Demre- Üçağız arasındaki toplam 31,7 kilometrelik 5 rotayı tanıtacağız. Fotoğraf sergisi, film çekimi gibi farklı etkinlikler düzenleyeceğiz. Gelen konuklarımız, bu rota üzerindeki Simena Antik Kenti, Batık Kent, Themussa, Hoyran, Kapaklı, Anddriake, Myra antik kentlerini, Aziz Nicolaus Anıt Müzesi'ni, kısacası bu proje, Likya Yolu'nu dünyaya tanıtacak" diye konuştu. (DHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres