SON HABERLER :
Muhtarlıkta 28 yılın öyküsü Buse 26 gündür bulunamıyor 'Aspendos Yılı'na turizmci desteği Tütüncü projelerini 25 Şubat’ta tanıtacak Sinan Çarşısı’nda çalışmalar bitiyor
/ TURİZM
Side'de turist hareketliliği

ANTALYA'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde turist yoğunluğu yaşanıyor.200 binden fazla yatağın bulunduğu Manavgat'ta tatillerini geçiren turistler, Side Antik Kenti'nde tapınaklar, tiyatro ve Side Müzesi'ni gezerek tarihi eserleri inceliyor. Side çarşısından alışveriş yapan turistler özellikle Apollon Tapınağı'nda hatıra fotoğrafı çektiriyor ve özçekim yapıyor. Gün boyunca otobüslerle çok sayıda turist Side Antik Kenti'ne gelirken, hareketlilik gece de devam ediyor. Tatilciler antik Side'deki eğlence mekanlarında vakit geçiriyor.

OTOBÜSLER ARTTIRILDI

Geçen günlerde Side esnafının Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na turistlerin ulaşım sorununu dile getirmesinin ardından Side Otogarı ile antik kent girişine Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin de binebileceği 2 otobüs tahsis edildi. Yaklaşık 1 kilometrelik mesafede daha önce Manavgat Belediyesi'nin 2 otobüsü 1 liraya taşımacılık yapıyordu. Büyükşehir Belediyesi otobüslerini yolcularını ücretsiz taşımaya başlamasıyla Manavgat Belediyesi otobüsleri de ücretsiz tarifeye geçti. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres