SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ TURİZM
Tamince: 2018 iyi gözüküyor
RIXOS Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turizmde 2016 sonrası 2017'de ciddi toparlanma ve büyük moral oluştuğunu, 2018'in iyi gözüktüğünü söyledi

Türk turizminin deneyimli isimlerinden Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, 2016 yılı sonrası 2017'deki turizmi ve 2018 öngörülerini değerlendirdi. Antalya turizminde 2015'le beraber bir yavaşlama başladığını belirten Fettah Tamince, 2015 yılı Kasım ayında Rus uçağı ile başlayan talihsizliklerin Antalya turizmini, 2016'daki terör ve hain darbe girişimiyle beraber çok büyük bir sorunla karşı karşıya bıraktığını söyledi. Dünyanın başka ülkelerinde de iş yaptıklarını, bu olaylar dünyanın başka bir yerinde görülmesi halinde çok daha büyük sıkıntılar oluşturacağı tahmininde bulunan Tamince, Antalya'nın 2016'yı her şeye rağmen çok büyük yaralar almadan atlatabildiğini kaydetti. Tamince, “Bu da Antalya turizminin ne kadar güçlü, dayanıklı, tecrübeli olduğunu gösteriyor" dedi.

"İYİ BİR 2018 GÖZÜKÜYOR"

Önümüzdeki 2018'e ilişkin beklentilerini de açıklayan Fettah Tamince, Türk turizminin potansiyeline, Türkiye'ye, Antalya'ya ciddi anlamda inanan ve buna yatırım yapan bir grup olduklarını vurguladı. Kişi olarak da bu potansiyele son derece inanan ve gören biri olduğunu dile getiren Tamince, “Dolayısıyla şu anda aldığımız olumlu tepkiler, gelen satışlar, sahip olduğumuz potansiyel iyi bir 2018 gösteriyor bize. İnşallah beklenmedik bir şey olmaz, gerçekleşmez. Biz de 2018'de yine 2000'li yılların başında sahip olduğumuz büyüme temposuna tekrar kavuşmuş oluruz" diye konuştu.

(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres