SON HABERLER :
Küçük valinin ilk talimatı emniyet kemeri tokası oldu Korkmaz 6 yılın rekorunu kırdı Sağlık Sen'den istihdam talebi Göz için sarı ve turuncu gıdalar tüketin! Beymelek ligden düştü
/ TURİZM
Turizmcilerden imza kampanyası
Dev Turizm İş Genel Başkanı Yahyaoğlu, Eylül itibariyle Antalya ve tüm Türkiye genelinde ‘Turizm İşçisinin Çalışma Ve Yaşam Koşullarını İyileştirme’ amaçlı imza kampanyası başlatacaklarını söyledi.

DEV Turizm İş Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nün yaklaşması nedeniyle Eylül ayı başında Antalya ve tüm Türkiye genelinde ‘Turizm İşçisinin Çalışma Ve Yaşam Koşullarını İyileştirme’ konulu sosyal medya ve sahada imza kampanyası başlatacaklarını söyledi. Yahyaoğlu, “İmza kampanyamız Eylül sonuna kadar devam edecek. Topladığımız imzaları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne,Çalışma ve Turizm Bakanlığı ile partilerin milletvekillerine teslim edeceğiz” dedi.

TURİZM İŞÇİLERİ YOK SAYILIYOR

Türkiye’de turizm geliri ve turist sayısını arttırmanın hedeflendiğini belirten Yahyaoğlu, “Ancak turizm sektöründe çalışan işçilerin çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi hedef olarak konulmuyor” dedi. Turizm işçilerinin görmezden gelindiğine dikkat çeken Yahyaoğlu, “Turizm paydaşları denilince otel, seyahat acenteleri sahipleri geliyor akla. Turizmin kaymağını bunlar yiyor. İşçiler paydaş olarak bile görülmüyor. En büyük gider işçi gideridir” diye konuştu. 5 yıldızlı otellerde turizm çalışanlarının asgari ücretle ağır çalışma koşulları altında çalıştığını belirten Yahyaoğlu, “Bu doğru değil. Çalışanların emeği hakkı yok sayılmamalı” dedi. (Deniz TOPKAYA )

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres