SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ TURİZM
Turizmde yüzler bayramda gülecek
Ramazan Bayramı’nda Antalyalı turizmcinin yüzü gülecek. Bu sene bayramın Haziran ayına denk gelmesiyle yabancı ve yerli turisti aynı anda ağırlayacak kentte, heyecanlı bekleyiş hakim.

VALİ Münir Karaloğlu’nun 2018’de turist hedefini 14 milyon olarak belirlemesinin ardından yılın ilk 4 ayında rekor üstüne rekor kıran Antalya’da turizmcinin yüzü Ramazan Bayramı’nda da gülecek. 15 Haziran’da başlayacak ve 3 gün sürecek bayram süresince yerli ve yabancı turisti aynı anda ağırlayacak olan kentteki otellerde hummalı çalışma sürüyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, aynı dönemde yabancı turistlerinde yoğun bir şekilde kentte olacağını, yerli turistle birlikte Antalya’da bayram süresince otellerin dolu dolu geçeceğini belirtti.

 TATİL 3 GÜN OLACAK

Ramazan Bayramı’nın seçimden hemen 1 hafta önce olması ve bayramın ilk gününün cumaya denk gelmesi nedeniyle 9 günlük bir tatil olması beklenmiyor. Tatil süresinin kısa olmasından dolayı yerli turistin tatil hakkını yurtdışı yerine yurtiçinden yana kullanması bekleniyor. Bu doğrultuda turizmin başkenti Antalya bir adım öne çıkıyor. Bu kapsamda Antalya’daki otellerde birçok bayram kampanyası hazırlanıyor.

‘REZERVASYONLAR ARTACAK’

Ramazan Bayramı’nda yerli turisti kente çekmek için oteller kampanyalar düzenliyor. Bayrama 3 haftalık bir süreç olduğunu hatırlatan Başkan Yağcı, ‘’Otellerimizin büyük çoğunlunda yaz dönemi olması sebebiyle yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bayram sürecine daha var ancak şu an için yapılan rezervasyon rakamları sevindirici. İlerleyen günlerde bu rakamların daha da artacağını düşünüyoruz. Antalya bayramı dolu dolu geçirecek’’ diye konuştu.

Nuray ÇAKAR

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres