SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ TURİZM
Ukraynalılardan İzmir Marşlı açılış
ANTALYA'DA yaşayan Ukraynalılar, Ukrayna Kültür Sanat Derneği kurdu. Geçen aylarda kuruluş çalışmalarına başlayan ve bu kapsamda koro ve müzikal gösterilerle adını duyuran Ukrayna Kültür Sanat Derneği'nin genel merkezi, Antalya olarak belirlendi.

Ukraynalı ailelerin oluşturduğu derneğin başkanlığını ise sanatçı Olesya Mercan üstlendi. Konyaaltı ilçesindeki dernek ofisinin açılışı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Ukraynalı ailelerin katıldığı törenle yapıldı. Başkan Böcek, Ukrayna Kültür Sanat Derneği'ne her türlü yardıma hazır olduklarını belirterek, Dernek Başkanı Mercan'a plaket verdi.

Ukraynalı ailelerden oluşan 'Bereginya' adlı halk şarkıları korosu, İzmir Marşı'nı söyledi. Olesya Mercan yönetimindeki koro, büyük alkış aldı.Olesya Mercan, gecede yaptığı konuşmada, Türkiye ve Ukrayna toplumlarının birbirine çok benzediğini belirterek, "Bizim acılarımız da sevinçlerimiz de aynı. Antalya'da yaşayan Ukraynalıların birçoğunun eşi Türktür. Çocuklarımız bu topraklarda doğup büyüyor. Bu derneğin Antalya'nın kültür sanat yaşamına katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres