SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
/ TURİZM
Vali Yazıcı: Turizm olmayınca şehrin morali bozuluyor
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İngiliz milletvekilleriyle kenti konuştu. Turizmin ve ticaretin geliştirilmesi yönünde görüşülen toplantıda Vali Yazıcı, “Antalya'da tarım da ticarette, turizme çıkar. Turizm olmadığında şehrin morali bozuluyor. 2022 yılı turizm hedefimiz 2019 verilerinin altına düşmemek" dedi

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ve beraberindeki İngiliz milletvekilleri Afzal Khan, Yasmin Qureshi ve İngiltere Bury Belediye Başkanı Shaheena Haroon'ı Antalya Valisi Esin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Antalya ve İngiltere arasındaki turizm ve ticaret faaliyetlerinin geliştirilmesinin konuşulduğu toplantıda Vali Yazıcı, dünyanın birçok yerinde olmayan güzelliklerin Antalya'da var olduğunu söyledi. Manchester Gorton Milletvekili Afzal Khan, 500 bin Türk vatandaşının ve 3 milyondan fazla Müslüman'ın Büyük Britanya'da yaşadığın söyledi. Khan, Türkiye, İngiltere ile çok uzun yıllardır bir ilişki içerisinde olduğunu ve bu ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini ifade etti.


ŞEHRİN MORALİ BOZULUYOR


Ziyarette ilk kadın Müslüman Milletvekili olan Yasmin Qureshi, Vali Yazıcı'ya, iki ülke arasında sadece turizmi geliştirmek değil aynı zamanda ticareti geliştirmek ve ticari faaliyetler yapmak istediklerini söyledi.


Antalya'nın tarım ve turizm şehri olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, “Antalya'da tarım da ticarette, turizme çıkar. Çünkü bu şehrin bütün kolları bir şekilde turizme çıkıyor. 680 bin yatağımız ve 9-10 aylık uzun bir sezonumuz var. Bizim için ve Türkiye'miz için esas olan bu 9-10 aylık turizm sezonunda yataklarımızın dolu olmasıdır. Orayı doldurduğumuzda bizim ticari ve tarımsal faaliyetlerimiz de orayı desteklediği için şehrimiz büyük oranda mutlu oluyor. Bu şehir turizme çok büyük yatırım yaptı. Turizm olmadığında şehrin morali bozuluyor çünkü burada bütün yollar turizme çıktığı için sektör yürümediğinde şehir olumsuz etkileniyor" diye konuştu.


2022 YILI TURİZM HEDEFİ


2022 yılı turizm hedefleriyle ilgili de konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “2019 yılında sadece havaalanından 15 milyon 800 bin turist geldi. 2020'de 3 buçuk milyon, geçen yıl da 9 milyon 100 bin misafirimizi ağırladık. Hedefimiz ise 2019 yılının altına düşmemek" dedi.


Görüşmenin sonunda, İngiliz Milletvekilleri Afzal Khan, Yasmin Qureshi ve Bury Belediye Başkanı Shaheena Haroon Vali Yazıcı'ya misafirperverlikleri için teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found