SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ VİDEO HABERLER
Kamera açısını bozayım derken düzelten şaşkın hırsızlar kamerada
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde hırsızlık yapmak istedikleri iş yeri önündeki kameraların görüş açısını bozmak isteyen hırsızlar bilmeden kameranın görüş açısını dükkana çevirince yaptıkları hırsızlık saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. 

Edinilen bilgilere göre olay, Cumartesi gecesi Yeni Mahalle İnönü Caddesi üzerinde bulunan Çağlar Müzik adlı işletmede meydana geldi. Hırsızlık için gözlerine kestirdikleri ve bir gün önce yedek anahtarını çaldıkları iş yeri önünde, beyaz bir otomobil ile birkaç kez keşif yapan iki hırsızdan biri, bir süre sonra kafasında kapişonlu bir tişört, elinde sopa ile iş yerinin karşısındaki kameraların görüş açısını bozmak istedi. Kameraya yakalanmamak için kameranın açısını sopayla yukarı kaldıran hırsız, bilmeden soyacağı dükkanı, güvenlik kamerasının açısına aldı. Daha sonra beyaz renkli otomobille dükkanın önüne park eden hırsızlar, dükkanı daha önceden çaldıkları anahtarla açıp içeri girdi. İçeride yaklaşık 5 dakika kalan şahıslar, dükkandaki en değerli malzemeleri arabaya yükleyerek olay yerinden uzaklaştı. Hırsızları gözleyen başka bir aracın da bu esnada çevrede dolaştığı gözlerden kaçmadı.
Pazar günü öğle saatlerinde iş yerine gelen Fazıl Çağlar, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. İki hafta önce canlı müzik yaptıkları mekandan da cihazları çalınan Çağlar, en değerli cihazlarının dükkanda olmadığını görünce polisi aradı. Komşu dükkanların güvenlik kamerasından inceleme yapan polis ekipleri ise hırsızların eşkalini tespit etti.
Yaklaşık 35 bin lira zararı olduğunu söyleyen Çağlar, "İkinci kere soyuluyoruz. Bunu yapanların bizleri bilen birileri olduğunu düşünüyorum. Yan taraftaki iş yerimizden bu dükkanın anahtarını çalarak kapıyı zorlamadan içeri girmişler. Güvenlik güçlerinin en kısa sürede bu kişileri yakalayacağına inanıyorum" dedi. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres