SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Avrupa mı?
Antalya Ekspres

Ligin boyu kısaldıkça heyecan da giderek artıyor.

Şampiyonluk mücadelesi verenler, düşme potasından uzaklaşmaya çalışanlar canını dişine takarak mücadele ediyor ve bizler, birbirinden heyecanlı maçlar izleme fırsatı buluyoruz.

Bu sezon oynadığı futbol ve topladığı puanlarla taraflı tarafsız birçok kişinin takdirini toplayan Antalyaspor ise futbolseverleri şaşırtmaya devam ediyor.

Cumartesi günü Akhisarspor ile karşılaşan kırmızı beyazlılar, bu maç öncesinde deplasmanda topladığı puanlarla ön plana çıktı. Başakşehir ve Beşiktaş’ın ardından Galatasaray ile birlikte deplasmandan en fazla puan çıkaran 3’üncü takım konumunda bulunan Antalyaspor’un ligde kalma mücadelesi veren Akhisarspor karşısında nasıl bir performans sergileyeceği büyük merak konusuydu.

Bu sezon oynadığı futbol nedeniyle zaman zaman ben de eleştirmiştim Bülent Hoca ve öğrencilerini. Ancak eldeki kadro yapısıyla tahmin edilenden daha büyük işlerin altına imza atmayı başardı Antalyaspor.

Ligde kalabilmek adına çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan Akhisarspor’un bu maça ne denli önem verdiğini az çok hepimiz biliyorduk.  Ancak Antalyaspor için tahmin ettiğimden daha kolay bir karşılaşma oldu ve kırmızı beyazlılar sahadan 3 puanla ayrılmayı başardı.

Mevlüt Erdinç attığı 2 gol ve performansıyla şüphesiz maçın yıldızıydı. Bu sezon takımı adına muhteşem işlerin altına imza attı.

Günümüz futbolunda birkaç ana kural vardır. Atanın ve tutanın kaliteli olacak ve beklerin hücuma olabildiğince çok katılacak. Hatta beklerinin hücum kalitesi kadar kalitelisindir.

Antalyaspor’un Akhisarspor karşısında galip geldiği 90 dakikalık süreç boyunca bu ana kuralların çok iyi işlediğini gördük. İlk golde Aly Cissokho’nun, ikinci golde ise Nazım Sangare’nin açtığı ortalar sonrası Antalyaspor’un golü bulmuş olması takım oyunu adına çok önemliydi. Özellikle 2’nci golün hazırlanış itibariyle birinci sınıf olduğunu belirtmekte fayda var.

Mevlüt’ten bahsettik ancak Boffin’e de bir parantez açmakta fayda var. Bu sezon yapmış olduğu kurtarışlar ve takımına kazandırdığı puanlardan uzun metrajlı bir film yapmak mümkün. Cumartesi günü de harika bir performans sergiledi ve galibiyetin mimarlarından olmayı başardı başarılı file bekçisi.

Akhisar deplasmanından çok önemli bir galibiyetle döndü Antalyaspor. Ligin bitimine 5 hafta kala bu sefer başka hesaplar yapılmaya başlandı. 41 puanla puan cetvelinde 5’inci sıraya yerleşen kırmızı beyazlılarda Avrupa hayalleri yeniden hortladı.

Avrupa konusunda daha önce birkaç defa düşüncelerimi yazmıştım. Ben hala erken olduğunu düşünüyorum. Doğru bir planlamayla hareket edilmediği takdirde sonuçları ne yazık ki çok acı olabiliyor.

Tüm bunları söylerken karşı çıkanlar, eleştirenler olacaktır. Ancak çok uzağa gitmeden geçen yılki Konyaspor’un ve bu sezonki Akhisarspor’un durumlarını göz önüne getirmekte fayda var.

Konyaspor, geçen sezon Avrupa kupalarında mücadele etti. Doğru bir planlama yapılmadığı için korkunç bir sezon geçirdi ve son anda düşmekten kurtuldu. Bu sezon Avrupa kupalarında mücadele eden Akhisarspor’un da durumu ortada. Büyük ihtimal lige bu sezon veda edecekler. Bu örnekler daha da çoğaltılabilir.

Bu şehirde yaşayıp Antalyaspor’u Avrupa kupalarında görmek istemeyen yoktur sanırım. Ama bu hedefe doğru bir planlamayla yürümekte fayda var.

Benim bu yazıp çizdiklerim dışında Antalyaspor camiasını heyecanlı bir 5 hafta bekliyor. Akhisar karşısında aldığı 3 puan sonrası kırmızı beyazlıların kalan kısa sürede Avrupa hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ben de açıkçası çok merak ediyorum.

Antalyaspor için lig bitiyor mu? Yoksa yeni mi başlıyor? Bekleyip görelim.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres