SON HABERLER :
Nereden Nereye yoğun ilgi gördü DJ Sıla Özbek kış turnesinde 'Boş Odalar' gün sayıyor Alanyalılar Ata’nın gelişini unutmadı Kızılay Genel Başkanı Kınık: "Her yıl 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor"
Eto’o’nun suçu ne?
Antalya Ekspres

‘Gelecek mi?, Geldi mi?, Ne oldu o iş?’ tartışmaları arasında sıcak bir yaz günü dönemin başkanı Gültekin Gencer ile birlikte adım attı Antalya’ya.

Uzun yıllar her transfer döneminde resimleri boy boy gazete sayfalarını süsleyen, adına ‘Eto’o bitti’ esprileri türetilen Kamerunlu yıldız, Antalyaspor için gol atmaya geldi…

Dedikodu yapmayı ya da isimleri karalamayı çok sevdiğimizden midir bilinmez hemen yeni bir gündem oluşturduk.

Kahvede, sokak aralarında, TV programlarında ve gazete köşelerinde ‘Emekliliğini yaşamaya geldi, artık yaşlı, iş yapamaz’ demeye başladık.

Birileri eleştirdikçe O, attı... Birileri karaladıkça O, kırmızı beyazlılara daha fazla katkı verdi. 2.5 yıl hizmet ettiği Antalyaspor’da 77 maça çıktı ve ‘para yemeye gelmiştir’ yaftasını yapıştıranlara nispet yaparcasına 44 gol ve 15 asistlik bir performans sergiledi.

Geçtiğimiz yıl, tarihinin en başarılı sezonunu geçiren ve ligi 5’inci sırada tamamlayan Antalyaspor’un kuşkusuz en önemli silahıydı yıldız futbolcu.

Artık hepsi geride kaldı…

Bu sezon başından itibaren üzerindeki kara bulutları bir türlü dağıtamayan Antalyaspor’da bir yaprak dökümü daha yaşandı ve Samuel Eto’o ‘İstanbul takımlarına gidecek’ beklentisinin aksine Konyaspor’a imza attı.

2 yolu vardı Kamerunlu yıldızın.

Ya Antalyaspor’da kalarak kırmızı beyazlıların Süper Lig’de kalma mücadelesine katkı yapacak ya da kupalarla, başarılarla dolu kariyerinin son dönemlerini yaşarken biraz rahat edecekti.

Daha açık konuşmak gerekirse düşme potasında yer alan ve zor günler geçiren Antalyaspor’da kalarak olası bir durumda kariyerine 2’nci lig topçusu yazdırmak istememiştir belki de.

Olamaz mı? Pek tabii olabilir.

Peki, böyle bir durumda da yine Eto’o’yu suçlayabilir miyiz?

Ben çoğunluğun aksine Eto’o’ya kızmıyorum ya da ‘Para için takımı sattı’ yakıştırması yapmıyorum, yapamıyorum.

Sonuçta takımı bu hale getiren ne Eto’o ne de başkan bir futbolcu.

Bu işi profesyonel yapan biri elbette parayı ve kariyerini düşünecek...

Hele ki aldığı paranın karşılığını sonuna kadar vermiş bir isim için parayı tercih etti yakıştırması yapmak nedense bana son derece yakışıksız ve kolay yolu aramak, gerçeklerden kaçmak gibi geliyor. Ne yazık ki bu gerçekleri halı altına süpürme durumu bu kulübe her geçen gün biraz daha fazla zarar veriyor.

Eto’o, bu takıma ‘Ben Antalyalıyım’ diyenlerden çok daha fazla hizmet etmiş bir Kamerunlu.

Biraz kırgın bir ayrılık olsa bile Antalyaspor’dan bir Eto’o geçti. 40 yıl sonra bile çocuklarımıza, torunlarımıza anlatabileceğimiz bir yıldız, bu formayı 2.5 yıl terletti.

Bunun farkına vararak Eto’o’ya değil, kulübü bu hale sokanlara hesap sorun!

Yolun açık olsun ‘Siyah İnci’…

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres