SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Gençler desteklenirse
Antalya Ekspres

Çarşamba günü Antalya Spor Salonu’nda Okullar Ligi Liselerarası Basketbol Turnuvası’nın finali vardı. Maçı haberleştirmek için salondaydım.

Bir tarafta Final Temel Lisesi diğer tarafta Nesibe Aydın Anadolu Lisesi.

Tribünleri öğrenciler, öğretmenler doldurmuş. Harika bir ortam var.

Daha maç başlamadan bir o taraf bağırıyor, bir bu taraf... Sanırsınız Şampiyonlar Ligi final maçındayız. Sesi kısılıp maç sonu doktora giden ve 3 gün rapor alıp derslerden yırtan çok öğrenci olmuştur.

Neyse maç başladı. İlk dakikaları oldukça da çekişmeli geçti. Lakin maç sonuna doğru fark açıldı ve Final Temel Lisesi rakibini 75-55 yenerek turnuvayı Antalya birincisi olarak tamamladı.

Final Temel Lisesi ile birlikte finalde mücadele eden Nesibe Aydın Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Anadolu Lisesi, şehrimizi Türkiye genelinde düzenlenecek turnuvada temsil etmeye hak kazandılar.

***

Maçı anlatarak başladım yazıya ancak değinmek istediğim nokta bambaşka.

Turnuva, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleştiriliyor. Birbirinden yetenekli, pırıl pırıl gençler hem spor yapma hem de kendilerini gösterme fırsatı buluyor.

Takdire şayan bir proje. Kimin emeği varsa ellerine sağlık.

Hem gençlere hem de ülke sporuna yapılan önemli bir destek olarak görüyorum ben bu işi. Bir nevi altyapı yatırımı olarak değerlendirmek de mümkün.Böyle işlerle gençlerin önü açılmaya devam ettiğinde gelecek, ülke sporumuz için son derece parlak.

***

Her fırsatta özellikle futbolda yabancı futbolcuların fazlalığından dem vurmak yerine böyle turnuvalarla gençleri üst liglerde ve milli takımlar seviyesinde mücadele edebilir konuma getirmek, bir yandan gelişmelerini sağlarken bir yandan da maç tecrübesi kazanmalarına olanak tanımak en az sporcular kadar ülkemiz için de büyük kazanım.

Pekiyeterli mi? Elbette değil. Ancak alıştırıldığımız şekilde düşünürsek hiç yoktan iyidir. Boş tartışmalarla zaman kaybetmek yerine gençlerimizin spor gelişimlerine yatırım yapmaya devam etmeliyiz. Her fırsatta övgüyle bahsettiğimiz genç nüfusumuzu böyle işlerle pişirdiğimiz takdirde ileride bambaşka şeyleri konuşuyor olacağız.  Onlara güvenelim ve destek olmaya devam edelim.

Böylesine güzel işlerin artarak devam etmesi dileğiyle…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres