SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
Güzel bitsin!
Antalya Ekspres

Süper Lig’de 32 haftayı geride bıraktık.

 

Geldik dananın kuyruğunun kopacağı haftaya, haftalara.

Bu hafta Süper Lig’in şampiyonu ve düşen takımları kesinleşmese de büyük ölçüde belli olacak.

Bir tek ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek 5’inci takım belli olmayabilir.

Bildiğiniz üzere Çarşamba günü oynanan Türkiye Kupası finalinde Galatasaray’ın kupayı almasıyla, ligi 5’inci bitiren takımın Avrupa’ya gitmesi kesinleşti.

Sadece tek bir bilet ve bu bilete aday 4 takım var.

Antalyaspor, Alanyaspor, Konyaspor ve Antalyaspor’un bugünkü rakibi Yeni Malatyaspor bu biletin sahibi olabilmek için yarışıyor.

Geçen hafta Bursaspor karşısında aldığı mağlubiyet sonrası önemli bir avantajı kaybeden kırmızı beyazlıların Avrupa’ya gidebilmesi için Malatyaspor’u yenmekten başka çaresi yok! Hatta bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılsa dahi 47 puanı bulunan Malatyaspor, hala önemli bir avantajı elinde bulunduruyor olacak. Uzun lafın kısası Antalyaspor, kalan 2 maçından da galibiyetle ayrılsa dahi Avrupa biletini alabilmesi için bir mucizeye ihtiyacı var.

Geçen hafta düşme hattından uzaklaşmaya çalışan Erzurumspor’u mağlup ederek Avrupa’yı ne kadar çok istediğini gösteren Malatyaspor 2 gün önceden Antalya’da kampa girerek bugünkü maça ne kadar çok önem verdiğini gösterdi.

Bursaspor karşısında oynanan oyun ve alınan mağlubiyet ağır bir şekilde eleştirildi. Hatta ‘Antalyaspor maçı satmış’ diyeni bile gördüm. Bu ağır ithamlara katılmamakla birlikte kırmızı beyazlıların çok kötü bir performans sergilediği konusunda ben de çoğunlukla hemfikirim. Avrupa hayali kuran bir takımın kendi seyircisi önünde bu kadar kötü bir oyun oynamaya hakkı yok!

Bu yüzdendir ki; yağmur çamur demeden Türkiye’nin dört bir yanında takımını destekleyen taraftarına biz özür borçlu kırmızı beyazlı futbolcular. Güzel bir oyun ve alınacak galibiyetle en azından Avrupa umutlarını son haftaya taşımalı. Kendi seyircisi önünde bu sezon son kez sahaya çıkacak futbolcuların güzel bir şekilde veda edeceğini düşünüyorum.

Antalyaspor’u zor bir karşılaşma bekliyor. Tek dileğimiz kırmızı beyazlıların güzel bir oyunla sahadan 3 puanla ayrılması ve Avrupa için umutlarını son haftaya taşıması.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres