SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
Haydi rastgele
Antalya Ekspres

Acısıyla tatlısıyla bir futbol sezonu daha sona eriyor.

Ne çok yorulduk bu sezon.

Kavga, gürültü, heyecan, hakem, VAR…

Neyse ki Antalyaspor var.

Bu sezon gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan kırmızı beyazlılar, sezon genelinde topladığı puanlarla üst sıralarda kalmayı başardı.

Oysa daha sezon başında televizyona çıkan, gazetede köşe sahibi çok sayıda futbol otoritesinin en büyük düşme adayıydı kırmızı beyazlılar. Şüphesiz Bülent Korkmaz ve öğrencileri, kısıtlı imkanlar ve sıkıntılar eşliğinde harika işlerin altına imza attılar ve büyük bir alkışı hak ettiler.

Ve şimdi o düşecek gözüyle bakılan Antalyaspor, bu hafta alınacak sonuçlara göre ülkemizi Avrupa’da temsil etme hakkı elde edebilir.

Yarın İstanbul’da çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan kırmızı beyazlılar Fenerbahçe karşısında alacağı bir galibiyet ile Avrupa’ya ‘merhaba’ diyebilir.

Diyebilir diyoruz çünkü ipler kırmızı beyazlıların elinde değil. Yeni Malatyaspor’un Bursaspor’a puan kaybetmesi şartıyla Antalyaspor’un alacağı galibiyet anlam kazanacak.

Bu sezon tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Fenerbahçe ise bu maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkarak taraftarına iyi bir şekilde veda etmek isteyecektir.

Bu noktada Antalyaspor’u zor bir karşılaşma bekliyor.

Hafta içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa lisansı almaya hak kazanan takımları açıkladı. Antalyaspor, bu takımlar arasında yer alamadı. Yani Antalyaspor, ligin son haftasındaki sonuçlara göre Avrupa Ligi’ne katılma şansı yakalarsa, mevcut karar değişmediği takdirde önümüzdeki sezon Avrupa’da mücadele edememeyle karşı karşıya aynı zamanda. Ancak olası bir durumunda Başkan Ali Şafak Öztürk’ün takımı Avrupa’ya götürebilme noktasında ne gerekirse yapacağını düşünüyorum. Yeter ki o aşamaya gelelim.

Yarın keyifli bir karşılaşma bizi bekliyor. 

Kazanan Antalyaspor olsun.

Avrupa’ya gidecek son takım kırmızı beyazlılar olsun.

Son satırlarımda Nazım Sangare’ye bir parantez açmak isterim.

Bir dönem kırmızı beyazlılarda unutulan, ilk 18’e bile alınmayan Nazım Sangare, artık Türkiye Milli Takımı’nın bir üyesi.

Kocaman bir alkış...

Yolun açık olsun Nazım.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres