SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
İhale hakemde kaldı
Antalya Ekspres

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören.

 

Hani, şu 2004 yılında Beşiktaş’ın başına geçip 5 yıl oturduğu koltukta 63 transferin altına imzasını atan ve Beşiktaş’ı kendisine borçlu hale getiren kişi.

Beşiktaş’ta elde ettiği müthiş başarının(!) ardından ödül olarak 2012 yılında geçerli olan 229 oyun 221’ini vererek Türk futbolunun başına geçirdiğimiz ‘Büyük Başkan’…

Haftasonu oynanan Konyaspor-Başakşehir maçında hakeme küfür etmesi sonucu kırmızı kart gören ancak ekstra bir cezaya gerek görülmeyen Emre Belözoğlu konusuna açıklık getirdi.

Açıkçası iyi de yaptı. Çünkü bir haftadır spor kamuoyu, bununla yatıp bununla kalkıyordu.

Beşiktaşlı Caner Erkin’in olayının hakemin görmediği alanda geliştiği için görüntülere bakarak ceza verdiklerini belirterek başladı sözlerine ve dedi ki: ‘’Emre meselesinde hakemin alanı içerisinde ve hakemin raporuna bağlı kalıyoruz. Vicdani değilse de hukuki.’’

Bir nevi TFF Başkanı Demirören, bombayı MHK’nın kucağından aldı maçın hakemi Halis Özkahya’nın kucağına bırakıverdi.

2 gün önce aynı olayı ele aldığım yazımda ‘Ya Emre’nin TFF’de ağabeyleri var ya da maçın hakemi Halis Özkahya olayı raporlamadı’ demiştim.

Demirören’in sözlerinden hareketle Özkahya’nın olayı raporlamadığı anlaşılıyor.

Peki, o zaman Özkahya, Emre’yi hangi gerekçeyle oyundan attı? Küfür ettiğini cümle alem görmüşken, duymuşken neden bunu raporuna yaz(a)madı? Ya da o raporda Emre’nin 2’nci sarı kartı görme sebebi olarak ne yazıldı?

Ne yazık ki ülkemizde bu kadar değer gören ve bu kadar sevilen futbol, her geçen gün zarar görüyor.

Üzerinde zaten yeterince baskı olan hakemler, bu tür kararlarla daha çok toplum önüne atılıp yıpratılıyor. Sütten çıkma ak kaşık değiller ancak saha içinde yüzlerine küfür edildiğinde bu kadar da sahipsiz kalmamalılar.

Hatır için yapılan bazı gizli kapaklı işler, doğru dürüst açıklanamadığı gibi komik gerekçelerle üstü kapatılmaya çalışıldıkça daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bırakın futbolda ilerlemeyi her geçen gün daha da bataklığa saplanıp hareket edemez hale geliyoruz.

Ve maalesef bunları yazmaktan ve bu durumun düzelmesini ümit etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Kalın sağlıcakla…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres