SON HABERLER :
Festival coşkusu 'Romeo ve Juliet' büyüledi Kaleiçi’nde yoga Mankenler moda şovunda Dünya Şampiyonu serada çalışıyor
Ne yazık ki!..
Antalya Ekspres

Ve güzel bir oyun sonunda Arnavutluk’a da yenildik!

16 Ekim 2017 tarihinde açıklanan FIFA Dünya sıralamasında 72’nci sırada olan Arnavutluk’tan kendi sahamızda 3 gol yedik.

Bir araştırma yapılmış. Arnavutluk’un son 10 yılda 3 ve üzeri gol attığı takımlar listesi çıkarılmış. Listede kimler yok kimler!Malta’yı mı istersin, Lüksemburg’u mu? Bunları beğenmediyseniz Katar’ı da sayabilirim. San Marinoda bonus olsun!

Gururla söyleyelim ki bu listeye Türkiye ismini de ekledi Lucescu ve öğrencileri.

Futbolumuz dünya piyasasında doğru dürüst zirveyi görmemişti ancak hiç bu kadar dibe de düşmemişti. İngiltere’den içerde dışarda 8 tane yiyen takım bile daha fazla şey vaat ediyordu bu ülke için!

İstifa etmek için boş bir A4 ve içinde mürekkep olan bir kalem yetmiyor demek ki!

Halimiz o kadar içler acısı ki! Futbolla yatıp futbolla kalkan bir toplulukta, futbol emanet ellerde! Nasıl yönetildiğine dair kimsenin en ufak bir fikri dahi yok! Yönetici koltuğuna oturan, o kadar çok seviyor ki o makamları, günü kurtarma projeleri nedeniyle gelişen düzene bir türlü ayak uyduramıyoruz.İşin kötüsü, aramızdaki fark da her geçen gün artıyor.

Her yanı yanlış, her yanı çelişki ülkemizin.

Dünya üzerinde son 10 yılda 9 kez yabancı kuralını değiştiren bizden başka bir ülke yok!

Futbolunda 11 yabancı oyuncuyla sahaya çıkılmasını eleştirip, basketbolunda 5 yabancıyla sahada mücadele edilmesinden gurur duyulan başka bir ülke ne yazık ki yok!

Futbolda yabancı oyunculara karşı çıkıp atletizmde devşirme sporcularla başarılı olunduğunda gururlanan başka bir topluluk dünya üzerinde ne yazık ki yok!

‘Futbolda yabancı sınırı getirilmeli’ deyip, masa tenisi branşını Çinlilere, Güney Korelilere emanet eden bir başkana da başka bir ülkede ne yazık ki rastlayamazsınız!

Bu liste böyle kabarır gider. Birileri makam koltuklarında oturabilmek adına futbolumuzu, her geçen gün uçuruma sürüklüyor. Ve kimse dur demezse o uçurumdan ne yazık ki yuvarlanıp gideceğiz…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres