SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
Öztürk’le yola devam
Antalya Ekspres

Leonardo, Antalyaspor’da göreve başladıktan sonra 8’i Süper Lig’de olmak üzere toplam 9 maça çıktı. Ancak Brezilyalı çalıştırıcının takımı, en etkili ve göze hoş gelen oyununu Pazartesi akşamı Trabzondeplasmanında sergiledi.

Maçı izlemeyenler ve gazetelerden Antalyaspor’un 3-0 yenildiğini okuyanlar belki de bu yazdıklarımızı çok kaale almayacaklar, inanmayacaklardır.

Ancak öyle bir maç izledik ki, sanki Antalyaspor evsahibi, Trabzonspor ise deplasmanda oynuyordu. Maçın başında önde basan ve rakibini bunaltan bir takım görünümündeydi kırmızı beyazlılar. Pozisyon buldu ancak değerlendiremedi. Galibiyet olmasa bile en azından bir beraberlik takım için muhteşem olabilirdi.

En kötüsü de Eto’o’nun sakatlanması oldu. Belki kaybedilen 3 puandan çok daha önemli Kamerunlu yıldızın sakatlığı. Adalesini tutarak sahadan ayrılması hem takım hem de taraftarı fazlasıyla korkuttu. Ümit edelim ki önemli bir şey olmasın.

Önce Fenerbahçe ardından Trabzonspor olmak üzere iki hafta üst üste alınan mağlubiyet takımı hem özgüven hem de moral anlamında çok kötü etkiledi. Puan tablosundaki yeri de düşünüldüğünde Cumartesi günü oynanacak olan Gençlerbirliği mücadelesi ayrı bir önem kazandı. Buradan alınacak bir galibiyet hem Leonardo’ya hem de takıma pozitif etki edecektir.

Ancak Gençlerbirliği mücadelesi öncesinde yarın yapılacak seçim gündemli Olağanüstü Genel Kurul da son derece önemli.

Başkan Öztürk’ün ilk yaptığı basın toplantısında gerekli desteği görememekten yakınıp seçim kararı aldığını açıklamasının ardından ilginç gelişmeler yaşandı. Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Vakıf’tan aldığı destekle kuvvetle muhtemel tek listeyle seçime girecek. Sürpriz aday çıksa dahi Öztürk’ün yeniden başkan seçileceğini düşünüyorum.

Bu kadar desteğin ardından Başkan Öztürk’ün artık işine dört kolla sarılması şart. Seçim sürecinde kaybedilen zamanın ve enerjinin takıma yansımadığını söylemek büyük yanlış olur. O yüzden kongre sonrası herkes kendisini işine vermeli ve bu takımı üst sıralara el birliğiyle yükseltmeli.

Kadro kalitesinin ve sergilenen futbolun hakettiği yer kesinlikle burası değil.

Umarım kongreden çıkacak olan karar Antalyaspor’a hayırlı olur...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres