SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Rüya gibi başladı kabus gibi bitti
Antalya Ekspres

2017 yılı rüya gibi başladı Antalyaspor için. Öyle ki, ilk 6 ayda ligde en çok puan toplayan takımlardan biri olmakla birlikte yarım asırlık tarihinin en başarılı sezonunu geçirip Avrupa biletini son anda kaçırdı.

Artık kırmızı beyazlılar için hedefler daha büyük, hayaller gerçeğe bir adım daha yakındı. Nitekim bu doğrultuda adımlar atıldı. Menez, Maicon, Nasri ve Vainqueur gibi isimler kırmızı beyazlı formayı giydi.

Her şey mükemmel giderken bir anda ligin başlamasıyla birlikte rüzgâr tersine esmeye başladı. Sanki birinin nazarı değmişçesine takım galibiyet almayı unuttu, Çalımbay takımdan ayrıldı, Başkan genel kurul kararı aldı, Çalımbay’ın istifası sonrası takımın başına geçen Leonardo, başkanın istifasını bahane ederek gemiyi ilk terk eden isim oldu.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı’nın kongreyi protesto etmesi nedeniyle yeterli çoğunluk sağlanamayınca yeni başkan ve yönetimi de belirlenemedi.

Böylelikle Antalyaspor rüya gibi başladığı 2017 yılını kabus gibi bitirdi. Başında ne bir başkan ne de bir teknik direktör var.

***

Herkes 10 Ocak’taki seçime kilitlenmiş durumda.

Böylesine bir yönetim boşluğunu olması sebebiyle birçok futbolcuya transfer teklifi geliyor, gelmeye de devam edecektir.

Menez ve Nasri’nin gitmesine taraftarın pek sesini çıkartacağını düşünmemekle birlikte Antalyaspor için hayırlı olacağını bile inanıyorum. Açık söylemek gerekirse bu iki isim üzerinde herkes gibi bende yanıldım. Böyle olacağını tahmin etmemiştim.

Ancak geldiği günden bu yana hakkında sürekli dedikodu çıkarılan Eto’o için de ciddi haberler var. Kamerunlu yıldız, bu takım için çok önemli bir silah. Düşme potasının hemen dibinde yer alan kırmızı beyazlılar için kurtarıcı niteliğinde. Bunu düşünerek hareket etmek şart.

Şunu kabul etmek gerekir ki, Antalyaspor, son derece kaliteli ayaklardan oluşuyor. Başarısızlığın sebebi ise bir türlü kurulu düzenin oluşturulmaması ve doğru isimlerle çalışılmaması.

Fevri kararlar alarak kulübün zararına hareket etmek yerine en doğrusu 10 Ocak’ı beklemek. Atılacak doğru adımlarla 2018 yılı 2017 yılından çok daha güzel geçecektir.

En azından temennimiz o yönde…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres