SON HABERLER :
Raftinge kış molası Ünlü mankenler podyumda yürüdü Minikler heykel sanatıyla tanıştı Dünya sanatçıları Antalya'da Çorbalar Büyükşehir’den
Taraftara ayıp ediliyor
Antalya Ekspres

Cumartesi günü Göztepe ile oynanan maçın ardından yerel basında maçın değerlendirmesinden çok taraftar ve isyanı konuşuldu.

Neydi taraftarın isyanı?

Maç öncesinde tribünlere girerken polis ve özel güvenlik güçlerinin taraftarı didik didik aramasıydı.

‘Ne var ki bunda? Elbette arayacaklar’ diyenler vardır aranızda.

Konu o kadar basit değil.

Öncelikle şu bilinmeli ki bu aramanın Antalyaspor taraftarıyla hiçbir ilgisi yok. Tedbirlerin bu kadar arttırılmasının sebebi geçen yıl oynanan Göztepe-Eskişehir maçından kaynaklanıyor.

Peki, ne olmuştu o maçta?

Süper Lig’e çıkma mücadelesinde her iki takımın taraftarı da taşkınlık çıkarmış, saha karışmış ve o maçın ardından uzun süre gerekli güvenlik önemlerinin alınmadığı konuşulmuştu.

Evet, artık gerekli önlemler alınıyor. Antalyaspor taraftarı her maç öncesi ayakkabıları dahi çıkartılıp çoraplarına kadar aranıyor. Kadınların ve çocukların çantaları didik didik ediliyor. Bir nevi geçen yıl başkalarının işlediği haltın cezasını bu yıl Antalyaspor taraftarı çekiyor. Eminim ki bu olayları çıkaran Göztepe ve Eskişehir taraftarları kendi şehirlerinde bu kadar aramadan geçirilmiyordur.

Elbette Antalya gibi bir şehirde böylesine önemli organizasyonlar öncesi gerekli önlemleri almak gerekir. Ancak durum biraz fazla abartılmış durumda. Cebindeki son parayı bu kulübe harcayan ve bilet alan, eşiyle, çocuklarıyla maça gelen insanlara yapılan bu çağ dışı hareketten en erken şekilde vazgeçilmeli ve bu güvenlik sorununu başka bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

Ayrıca bu tür aramalara da gerek yok aslında. Birkaç yıl önce Passolig diye bir şey çıkartmıştık hani! Tribünde olay çıkartan her kim olursa olsun koltuk numarasından kameralar yardımıyla kimlik tespiti yapılıp sadece o kişi cezalandırılacaktı. Ee, Antalyaspor taraftarını bu kadar aramaktansa neden Passolig’i devreye sokmuyoruz. Yoksa o kartın amacı başka bir şey miydi?

Passolig hikaye! Antalyaspor yönetiminin bir an önce harekete geçerek ve gerekli mercilerle konuşarak bu işi çözmesi lazım. Takımın gidişat ne yazık ki kötü ve bu yıl taraftarına fazlasıyla ihtiyacı var. Cuma günü oynanacak Kasımpaşa maçı hem taraftar için hem de takım için bir başlangıç olsun.

Taraftar futbolu, kırmızı beyazlılar da puanları unutmasın.

Ligimizin Antalyaspor’a, Antalyaspor’un da taraftarına ihtiyacı var.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres