SON HABERLER :
Oktay; CHP bir bataklık Antalya Körfezi'nde denizanası yoğunluğu Bir Türkü Bir Hikâye Bir Oyun Orman personeli eğitimden geçti Minik dostlara sağlık hizmeti
Üzülmeye gerek yok!
Antalya Ekspres

Sadece Antalyasporlu futbolcular ya da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu değil, bütün kent 1 haftadır bu maçı bekliyor, bu maçı kafasında oynuyordu.

Nihayet beklenen gün de geldi.

‘Acaba tribünler dolacak mı?’ ya da ‘Bu sıcak havada nasıl maç oynanacak?’ soruları arasında başladı maç.

Hafta içerisinde sosyal medyadan birbirini maça davet edenlerin tamamı tribünlerdeki yerini aldı. Muhteşem bir ortam yaratıldı, 90 dakika hiç susmadan sahadaki futbolculara destek verdi Antalyaspor taraftarı.

Hazır bu konuya değinmişken 07 Gençlik ve Grup 1966’ya teşekkür etmeden olmaz. Maç öncesinde hazırladıkları koreografilerle görsel şov yaptılar. Akıl edenlerin, uğraşanların, uykusuz kalanların akıllarına, emeklerine sağlık…

Sıcak havaya gelince…

Henüz Nisan’ın ortasındayız. Türkiye’de birçok kentte bahar yüzünü gösterdi ancak Antalya diğer kentlere benzemiyor.

Bunu maçın hakemi 30’uncu dakikada su molası verdiğinde bir kez daha anladık. Sanırım 2018 yılında bir maçta verilen ilk su molası olabilir. Maraton tribünündekilerin maç sonunda ‘güneş çarpması’ şikayetiyle hastaneye kaldırılması da cabası.

Bu maç gününü ve saatini ayarlayanların başka hesaplar içerisine girmeden bu koşulları dikkate alarak en azından kalan maçlarda uygun bir saate maç koymaları daha doğru olacaktır.

Ve maça gelince…

Tam bir taktik savaşı izledik sahada.

‘Aa, bu nasıl kaçar ya’ diyebileceğimiz pek bir pozisyon olmadı.

Orta saha mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada Antalyaspor, daha temkinli, daha çok topun arkasında duran takımdı.

Nihayetinde Konyaspor’a kıyasla daha az stresli olan kırmızı beyazlılar, rakibinin açık vermesini bekledi.

O fırsatta gelmeyince maç başladığı gibi sona erdi.

Üzülmeye, kahrolmaya gerek yok.

Elbette kazansak güzel olurdu ancak 4 hafta önce biri gelip ‘Alın şu 10 puanı, maçlara çıkmayın’ dese seve seve kabul ederdik.

Şimdi önümüze bakma zamanı. Haftaya Fenerbahçe deplasmanı var.

Bu takım güzel işlerin altına imza atacak.

İzleyip görelim.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres