SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Yeni hoca Prosinecki mi?
Antalya Ekspres

Kabus gibi geçen bir ilk yarı sona erdi.

Avrupa hedefiyle başlanan ligde 17 haftada Antalyaspor, 2 defa teknik direktörsüz kaldı, 1 defa başkanı istifa etti, 1 defa genel kurul yeterli çoğunluk sağlanamadığı için iptal edildi ve Nasri ile Menez transferleri sık sık tartışıldı.

Biz gazeteciler için her ne kadar bereketli bir dönem olsa da Antalya ve Antalyaspor için hiç arzu edilmeyecek bir süreç geride kaldı.

Dün, resmi siteden 10 Ocak’ta Genel Kurul’un yapılacağı açıklandı. Bu sefer çoğunluğa bakılmaksızın bir karar alınacak ve Antalyaspor, 2’nci devreye yeni bir yönetim kadrosuyla girecek. Bu adım çok önemli. 

Ancak Antalyaspor’da sorun sadece bir yönetimin olmaması değil bildiğiniz gibi.

Kırmızı beyazlılarda yeni yönetimin seçilmesi beklenmeden bir yandan teknik direktör arayışları devam ediyor. Zaten olması gereken de bu.

Her gün birileri kırmızı beyazlılara öneriliyor ya da yöneticiler birileriyle görüşmek için girişimlerde bulunuyor.

Daha önce benim imzamın olduğu bir haberde Antalyaspor’un Yusuf Şimşek ile görüştüğünü yazmıştık. Her ne kadar eleştirilsek de Şimşek, yakınlarıyla yaptığı görüşmelerde kırmızı beyazlılarda görev almak istediğini üzerine basa basa dile getirmişti.

Şimdi de gündemde Robert Prosinecki dedikoduları var. Hırvat çalıştırıcı daha önce ülkemizde Kayserispor’da çalıştı. En son Azerbaycan Milli Takımı’nda görev yaptı ve buradaki görevinden 7 Kasım tarihinde ayrıldı. Şu an boşta.

Kayserispor’dayken oynattığı cesur futbolla hafızamıza kazanmıştı Prosinecki. Antalyaspor’la anlaşabildiği takdirde hücum hattının zenginliği nedeniyle göze hoş gelen bir futbol izlememiz kuvvetle muhtemel. Üst sıralara tırmanmak için Hırvat çalıştırıcı iyi bir fırsat olabilir.

Prosinecki ya da başkası. Antalyaspor için artık güzel günler görme vakti. Bir an önce düşme potasından uzaklaşıp geleceğe umutla bakabilmek dileğiyle…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres