SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Yerli hocalara dönüş
Antalya Ekspres

Ligde ilk yarısının tamamlanmasıyla birlikte futbol dünyası, maç analizlerini, teknik direktörlerin taktiklerini ve hakemleri konuşmayı bir kenara bırakıp transfer dosyalarına odaklandı.

Bu noktada bugünlerde en çok konuşulan takımlar 3 büyükler olarak adlandırılan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’den sonra kuşkusuz Antalyaspor ve Alanyaspor.

Her iki takımın da başında teknik direktör olmamakla birlikte Alanyaspor’un Antalyaspor’a oranla daha iyi durumda olduğu söylenebilir. En azından başında bir başkan ve yönetim var.

***

Kırmızı beyazlılar, bir yandan 10 Ocak’ta yapılacak kongreye odaklanırken bir yandan da teknik direktör arayışını sürdürüyor. Görevine devam eden yöneticilerin işi son derece zor. Teknik direktör meselesini 10 Ocak’ta belirlenecek yönetime bırakmak istediklerinden adım gibi eminim. Çünkü yaşanabilecek ilk olumsuzlukta ‘Bu adamı siz getirdiniz’ denilerek onlardan hesap sorulacak. Doğru olan da teknik direktörü yeni yönetiminbelirlemesi ancak Antalyaspor’un ligdeki konumu göz önüne alındığında hızlı hareket etmekte ve futbolcuların devre arası kampında yeni hocalarıyla daha fazla zaman geçirmelerinde fayda var.

Önceki gün Hamza Hamzaoğlu ismi ön plana çıktı kırmızı beyazlılar için. Prensipte anlaşıldığı ve ligin 2’nci yarısında takımın başında tecrübeli hoca olacağı basında yer aldı.

Futbolculuk günlerine yetişen ve kendisini izleme fırsatı bulanları bir kenara koyarsak Hamzaoğlu, ismini ilk kez Akhisar Belediyespor’un başındayken duyurdu. Sonrası malum zaten. Milli takım ve Galatasaray’da ismi zirve yaptı. Galatasaray’da gösterdiği performansla büyük beğeni almıştı ancak Türk futbolculara olan hayranlığı biraz başını ağrıttı Hamzaoğlu’nun. Sonrasında da Osmanlıspor ve Bursaspor deneyimleri oldu.

Kırmızı beyazlılar için iyi bir tercih olarak görüyorum. Futbol felsefesini takıma aktarabildiği takdirde Antalyaspor’a yararlı olacaktır.

***

Geçelim Alanyaspor’a.

Teknik direktörden ziyade Wagner Love haberleriyle gündemde Alanyaspor. Transfer döneminin en sevimsiz hali belki de yönetimden izinsiz futbolcuyla görüşme muhabbetleri ve Alanyaspor bunu fazlasıyla yaşıyor şu sıra. Konu açılmışken söylemekte fayda var. Love, Alanyaspor’un her şeyi. Satıldığı takdirde bir futbolcudan çok daha fazlasını kaybedecek takım.‘Gelen parayla 2-3 oyuncu alır, yerini doldururuz’ gibi bir şey düşünülürse, bu adım Alanyaspor’un sonunu hazırlayabilir. Bu satırları Antalyaspor’da Eto’o için de rahatlıkla yazabiliriz.

Alanyaspor’da da Hikmet Karaman ismi fazlasıyla dillendiriliyor. Karaman’ın sosyal medya hesabı Twitter’da Alanyaspor’u takip ve rt etmesi de aslında bu işin bittiğini bize fazlasıyla gösteriyor.

Muhtemelen Hasan Çavuşoğlu ve yönetimi, Karaman ismini açıklamak için ortalığın biraz sakinleşmesini bekliyor.

Alanyaspor-Hikmet Karaman ikilisinin de son derece uyumlu olduğunu düşünüyorum. Ligi yakından tanıyan bir isim olması sebebiyle Alanyaspor için Hikmet Karaman doğru bir seçenek gibi duruyor. Kadro kalitesi de düşünüldüğünde Karaman, Alanyaspor ile güzel işlerin altına imza atacaktır.

İki Antalya takımı da çok büyük bir aksilik olmadığı takdirde teknik direktör tercihlerini yerli isimlerden yana kullanacak. Bu kötü mü? Elbette değil. Muhteşem bir kariyeri olmadıktan sonra ülkemiz takımlarını yabancı hocaların çalıştırmasına zaten karşıyım.

Şuna eminim ki, Türkiye’deki bütün yerli hocalar Antalyaspor’a Leonardo kadar katkı koyabilirdi. Bazen isme bakmak sizi uçurumun kenarına sürükleyebiliyor.

Her şeyin Antalyaspor ve Alanyaspor için güzel olması dileğiyle…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres