SON HABERLER :
Vaka sayısı 1 ay sonra ilk kez binin altında Kepez'de tokalaşmaya pratik çözüm Antik Side'de yol çalışması bitiyor Büyükşehir'de 270 milyon borçlanma talebi kabul edildi Antalyaspor'da Sinan ve Fredy sevinci
TÜRSAB seçimlerine az kaldı
Antalya Ekspres

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) seçime gidiyor.2 yıl önce seçimler yapıldı ve 18 yıllık Başaran Ulusoy iktidarı yıkıldı. Yerine FiruzBağlıkaya seçildi.

TÜRSAB'ın sorunlarını çözmek vaadiyle başkanlığa seçilen FiruzBağlıkaya, TÜRSAB'ın büyük sıkıntılarıyla karşılaştı.

Gerçi Bağlıkaya, Başaran Ulusoy ile çalışmış TÜRSAB'ın içini dışını biliyordu.

Ancak TÜRSAB'ın borcunun bu kadar büyük olduğunu herhalde tahmin edemedi.

Kendisiyle yaptığım röportajda da bana ''TÜRSAB bu büyük borcu ödeyemez. Desteğe ihtiyacımız'' var demişti.

Sonuç olarak 2 yıldır borç konusunda ilerleme olmadı. Gerileme mi var, yoksa borçta daha fazla artış mı var, bilemiyoruz. Bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

FiruzBağlıkaya'nın önünde duran en önemli sorunlarından biri de TÜRSAB yasasıydı.

Bağlıkaya, Antalya'da acentelerle düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada TÜRSAB yasasının Aralık ayında meclise geleceğini söyledi.

Bağlıkaya'nın Bakan Ersoy ile aralarında sorun olduğu söyleniyor. Bu nedenle de bugüne kadar TÜRSAB yasası meclise gelmedi. Bakanın bu yasanın meclise gelmesini engellediği iddia ediliyordu.

FiruzBağlıkaya’nın, TÜRSAB yasasının Aralık ayında meclise geleceğini söylemesi acaba Bakan ile Bağlıkaya'nın arasının düzeldiği şeklinde yorumlanabilir mi?

Böyle olması sektör için en iyisi olur herhalde.

Bilindiği gibi bu yıldan itibaren TÜRSAB Başkan ve yönetimi 3 yıllığına seçilecek. Kasım ayı sonunda yapılacak TÜRSAB seçimlerinde başkan olacak kişi 2022 yılına kadar görevinin başında olacak.

FiruzBağlıkaya, Antalya'da acentecilerle bir araya geldiği toplantıda da seçildiği takdirde 2022 yılında başkanlığı başkasına devredeceğini söyledi.

Yani Bağlıkaya son kez aday olacak gibi görünüyor. Başaran Ulusoy'un 18 yıl başkanlık yaptığı düşünülürse bu güzel bir gelişme diyebiliriz.

Çünkü bir kişinin uzun yıllar başkanlık yapması kurumlara fayda yerine zarar vermeye başlıyor. Artık doyuma ulaşan başkan bulunduğu kurumdan çok, başka şeylerle uğraşmaya başlıyor.

Bu nedenle Bağlıkaya'nın düşüncesi çok yerinde. Umarım bundan sonra gelecek başkanlarda aynı prensibi uygularlar.

Gelelim seçime.

FiruzBağlıkaya'nın karşısında 3 aday daha var. Davut Günaydın, Hasan Erdem ve Tansu Demir.

FiruzBağlıkaya'yı seçimde en çok zorlayacak isim Davut Günaydın, çalışmalarını tüm yurtta sessiz bir şekilde sürdürüyor.

FiruzBağlıkaya ise seçim çalışmalarını tüm bölgelerde acentelerle düzenlediği gecelerle sürdürüyor.

Ancak Bağlıkaya'yı istemeyenler, diğer 3 adayın bir kişi üzerinde birleşmesini ve seçimi kazanmasınıistiyorlar.

Bu birleşme olacak mı bilemiyorum ama seçimin çetin geçeceği şimdiden belli.

Aralık ayı başında yeni TÜRSAB Başkanı seçilecek.

Bakalım yeni başkan kim olacak? FiruzBağlıkaya devam mı? Tamam mı diyecek?

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres