SON HABERLER :
Başkan Böcek'in klinik seyri devam ediyor Kamera kayıtlarında gerçek katil ortaya çıktı Başkan Böcek'e trakeostomi uygulandı Vali Yazıcı, Oruç Reis'i ziyaret etti Turistler, maske zorunluluğuna aldırış etmiyor
Hangi sanatçı?
Antalya Ekspres

Biraz ünlü olana‘Sanatçı’diyoruz!

Türkiye’de zengin olmak, sanatçı olmak,rezil olmak kolay!Popülerliğin yolu para ve güçten geçiyor.

Sanatçı yaşamın içini dolduran, güzelleştiren kişidir. ‘Türkiye’de sanatçı yok mu?’ diyebilirsiniz.

Aslında o kadar çok sanatçımız var ki.Ama hepsi sustu ya da susturuldu. Dizilere bakın, gazino patronu, zenginliği tartışılan amcalar.Yakışıklı erkekler, güzel kadınlar, alavere, dalavereler.Hırs, intikam, kibir, birden zengin olma hayalleri.

Ne kadar zor şartlar altında yaşıyor olsa da ‘sanatçı ışığı ilk hisseden ve hep var edendir.’

Bu yüzden üreterek dünyayı güzelleştirendir sanatçı. Sanatçı öğreten değil sezdiren, hissettiren ve yol çizdirendir. Sanatçı, herkesin duyduğunu, gördüğünü görendir.Herkesin hissettiğini, düşündüğünü farklı duyandır.Farklı gören, hisseden, düşünen ve yansıtandır.

Turgut Uyar ve diğerleri gibi...

Sanatçı, yüzyıllar öncesinden yüzyıllar sonrasına seslenebilendir. Aşık Veysel, Yunus Emre gibi.

Sanatçı varoluşu yeniden üreten ve anlamlandıran kişidir. Eserleriyle hayatın farklı okuma biçimlerini önerendir. Sanat insanoğlunun hayatta kalma savaşındaki en önemli silahıdır. Çünkü yaşamla başa çıkmak için soru sorandır.Bu yüzden de vazgeçilmezdir.Nazım Hikmetgibi...

Sanatçı, uğraştığı sanat dalıyla ilgili özgün eserler verir.Kuralına, tekniğine uygun icrada bulunur.Ahmet Arif, Neşet Ertaş mesela.

Bir de Türkiye’nin sanat fotoğrafına bakalım!

Türk halkının yüzde 85’i için sosyal hayat televizyon seyretmek demek.Ne kitap okuma, ne konser, ne tiyatro, ne resim.

Nüfusunun yüzde 49’unun hiç sinemaya gitmediği bir toplum olabilir mi?

Sanat dolu bir haftasonu dilerim.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres