SON HABERLER :
Başkan Böcek'in klinik seyri devam ediyor Kamera kayıtlarında gerçek katil ortaya çıktı Başkan Böcek'e trakeostomi uygulandı Vali Yazıcı, Oruç Reis'i ziyaret etti Turistler, maske zorunluluğuna aldırış etmiyor
Aşk inşa etmek!
Antalya Ekspres

Amerikalı Şehircilik Uzmanı Prof. Richard L. Florida, 2008 yılında yazdığı ‘Senin Şehrin Kim?adlı kitabında rekabetin artık ülkeler arasında değil, kentler arasında olacağını ileri sürmüştü. Günümüzde çoğu şehir tanınırlık bakımından ülkelerini geçmiştir. En gerçek örnek Antalya’dır. Turizm denilince akla Türkiye mi geliyor Antalya mı?

Prof. Florida kitabında, bir kentin marka olması için o kenti yönetenlerin ve halkının aynı fikir etrafında birleşip bu fikre sahip çıkmaları ve bu fikri her gün yaşatmaları ve uygulamaya geçirmeleri gerektiğine dikkat çekiyor. Yani, kent hakkında söz sahibi olan vali, belediye başkanı, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları aynı fikre hizmet etmeli. Yöneticilerin ve kurumların egoları ve görüş ayrılıkları genellikle işleri çıkmaza sokuyor. Kentler bu engeli aşmadan başarıya ulaşamıyor.

‘Bir ruh üflemek’...

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun 1-5 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Antalya’nın Fethi’nin 813’üncü yılı kutlamaları nedeniyle düzenlenen toplantıda söylediği sözlere bayıldım. Okuduğum, ezberlediğim tüm şiirlerin içinde böylesine içten, samimi sözlere az rastladım dersem yalan söylememiş olurum;

Fetih kutlamaları ile Antalya’da bir aşk inşa etmeye, bir ruh üflemeye çalıştıklarını belirten Vali Karaloğluşöyle konuşmuş;

“Yoksa bu şehir rüzgarın önündeki yaprak gibi savrulur gider. Kimse bu şehir kıyamete kadar bizde kalır diye düşünmesin. Böyle bir şey yok. Ruhunuzu kaybederseniz, aşkınızı kaybedesiniz, şehrinizi de kaybedersiniz.”

Kutlama taslak programını okudum. Tam da o ruhu üfleyecek etkinlikler mevcut. Antalyalıların bu etkinliklere aşkla katılacaklarını zannediyorum.

Yeter ki Vali önderliğinde, sivil toplum kuruluşları, şehri yönetenler ve halk aynı fikir etrafında birleşsinler.

Aşkla ve yeni bir ruhla!

AKLIN YOLU BİR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta sonu bakanlara gönderdiği bir bilgilendirme yazısı ile bakanlıkların siyasi parti ayırımı yapmadan bütün belediyelerin sıkıntılarını dikkate almalarını, kendilerinde bekleyen işlerin bir an önce çözümlenmesini istediğini okuduk. Bu köşede Cumhurbaşkanının açıklamasından bir gün önce aynı konuya dikkati çekmiş, Cumhurbaşkanının her belediye başkanına özel randevu vermesi yerine bakanlıklara vereceği bir talimatla bu soruna bir çözüm bulunabileceğini, bir belediyeler masası ihdas edilebileceğini önermiştim.

Aklın yolu birmiş!

Son dönemde güzel aşklar inşa etmeye başladık, hayırdır inşallah.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres