SON HABERLER :
'Kan değişimi şart' Antalya'da kış lastiği denetimleri başladı MESEM Tanıtım ve Yaygınlaştırma toplantısı yapıldı Büyükşehir, yangın mağduru kadını unutmadı ATASEM'de eğitimler devam ediyor
Bir ışık!
Antalya Ekspres

Hepimiz Koronafobi hastası olduk. Bu hastalık, virüsün yayılma hızı arttıkça ve yayıldığı alan büyüdükçe daha da derinleşti. Geçinememe, ödeyememe, yetiştirememe kaygıları yanında bir de bu hastalık hepimizi tüketti. Yalnız bu hastalık bazı insanlarda tavan yapmış durumda.

Geçen gün bir marketin o daracık reyonları arasında gezinirken orta yaşlı bir kadınla aramızda en az 5 metre mesafe olmasına karşın bana ‘Beyefendi biraz çekilir misiniz?’ deyince şafak attı. Söyleyiş tarzı öyle itici ki, hani Cem Karaca’nın şarkısındaki oto tamircisi çocuğa aşağılayıcı bir sesle ‘Kim bu serseri’ diye çıkışan zengin kız var ya ondan. Al oradan bir makarna paketini at kafasına diye geçti içimden.

Yahu maskeni güzelce tak! Hele market gibi kapalı yerlerde maskeni burnunun altına indirme, klimanın dolaştırdığı virüsler burnundan içeri giriverir. Marketten çıkınca arabanda yoksa çantanda taşıdığın dezenfektanı püskürt ellerine bir güzel ovuştur. Bu kadar basit işte!

Neyse sadede geleyim. Bu Covid belası bize de sıkıntılı günler yaşattı.

Ana sınıfı öğretmeninin Covid testi pozitif çıkınca, sınıf kapatıldı, öğretmen tedaviye, sınıftaki çocuklar ve benim torunum evlere gönderildi. Torunda bir şey yok ama KOAH hastası olan beni. torunuma 14 gün dokundurtmadılar.

14’üncü gün sonunda hastanede Covid testi yaptırdık, sonuçlar negatif. Birkaç gün sonra İzmir’den sıkıntılı bir haber geldi. Eniştemde yüksek ateş ve halsizlik baş gösterince Covid testi yaptırmış, sonuç pozitif. O da benim gibi KOAH hastası. Tedavisi sürüyor, güzel haberler gelmesini bekliyoruz. Bir yandan seviniyor, diğer yandan üzülüyorsun. Hayat böyle bir şey işte!

Aynı balıkçı ve yanan ev hikayesi gibi...

Soğuk bir kış sabahı balıkçı tekneleri denize açılır. Öğleden sonra büyük bir fırtına kopar. Gece olur, balıkçı teknelerinden hiçbiri limana dönemez.

Sahildekiler sabaha kadar yaşlı gözlerle denizden bir ışık bekler. Bu uzun bekleyiş sürerken köyde bir evde yangın çıkar. Ev sabaha kadar yanar kül olur.

Ertesi sabah gün ışımıştır.

Balıkçı köyünde büyük bir sevinç vardır. Balıkçı tekneleri, sabahın ilk ışıkları ile limana dönmektedir. Herkes sevdiklerine kavuşmanın mutluluğu içindeyken kıyıda, yalnız başına ağlayan bir kadın vardır. Gece evi yanan kadındır o!

Kadın gözyaşları içinde kocasına koşar;

“Mahvolduk! Evimiz, içindeki her şeyle birlikte yandı, kül oldu” der. Adam karısına cevabı şu olur: “O yangına şükürler olsun! Gecenin zifiri karanlığında ve o müthiş fırtınada, dağ gibi dalgalar arasında, yanan kulübemizin ışığı sayesinde bütün tekneler yolumuzu bulduk ve dönebildik.”

Yanan o ev, onlarca balıkçının umut ışığı olmuş, hayatlarını kurtarmıştır.

SEVDİĞİM SÖZLER;

‘Gökyüzünün karardığı anlarda, aslında güneş bir yerlerdedir.’

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found