SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Expo alanı sağlık olsun!
Antalya Ekspres

Antalya’da bünyesinde göz, diş, kadın doğum, medikal estetik, ozon terapi ve mezoterapi birimleri olan bir tıp merkezinin 12 yılda 5 bine yakın yerli ve yabancı hastaya göz lazer cerrahisi uygulayan, bu insanları bakan değil gören, gülümseyen insan yapan kurucusu ile bir etkinlik sırasında sohbet etme fırsatım oldu. Sahibi olduğu Tıp Merkezi’nin 12 yıldır ileri teknoloji makinelerle donatılmış birimleri ve profesyonel hekim kadrosu ile sağlık turizminin de hizmetinde olduğunusöyledi.

Tıp merkezinde ayda 60 Alman hastaya göz lazeri uygularken bu ülke ile yaşanan siyasi kriz sonucunda 15 hastanın rezervasyonunu iptal ettiğini belirten doktorumuz; “Ayda ortalama 40 hasta deyin, ortalama bin Euro’dan ayda 40 bin Euro sadece lazerden kazancımız vardı. Göz için gelen, dişine baktırıyor, estetiği düşünüyor. Yani kazanç daha da büyüyordu. Sonra bu ülke ile siyasi krize girince 15 hasta iptal etti. İnanıyorum ki onları döndüreceğiz” dedi.

Ayda 40 bin Euro bir tıp merkezi için fena bir rakam olmasa gerek. Bu 40 bin Euroları çoğaltın bakın ne kadar bir rakam ortaya çıkacak! Avrupa sağlık turizminden birkaç rakam vereyim. 500 milyon Avrupalının 120 milyonu yaşlı ve hasta. İtalyan, Fransız ve Alman yaşlı ve hastalar ilk 3 sırada.  Almanya 83 milyon nüfusu, yüzde 6 bakıma muhtaç 5 milyon yaşlısı ile Türkiye için büyük bir pazardır. Aylık 2 bin Euro bakım masrafı olan bu hastalar, Türkiye’de 1000 Euro’ya bakılabiliyor. Rakamların alın, çarpın, bölün. Avrupa’nın sağlığa yaptığı harcamanın 300 milyar Euro olduğu hesaplanmış. Bu rakam, turizm gelirlerinin üzerinde bir rakamdır.

EXPO alanının nasıl değerlendirileceği konusunda iki gündür çok güzel fikir ve görüşler geliyor. Okuduklarım arasında en güzeli, çocuk ve çiçek teması ile kurulan EXPO’nun Sayın Menderes Türel’in önerisi olan Sağlık Turizmi Alanı olarak kullanılması önerisidir. Expo’yu bir eğlence merkezi olarak değerlendirmek bana göre yanlış. Bu alan sağlık merkezleri, kongre ve toplantı salonları ile havaalanına yakınlığı, doğası, otelleri ile sağlık turizmi için harika bir bölgedir. Zaten yakınında kısa süre önce açılmış bir tatil ve eğlence merkezi var. The Land Of LegendsRixos tam anlamıyla bir dünya eğlence, moda ve alışveriş merkezi imkanlarını Antalyalılara ve yabancı konuklara sunuyor.RixosGenel Müdürü Çetin Pehlivan bir rakam verdi. Yılbaşında bu destinasyonubini oteldekonaklamak üzere 7 bin kişi ziyaret etmiş.

Ne diyelim, kalın sağlıkla...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres