SON HABERLER :
Kamera kayıtlarında gerçek katil ortaya çıktı Başkan Böcek'e trakeostomi uygulandı Vali Yazıcı, Oruç Reis'i ziyaret etti Turistler, maske zorunluluğuna aldırış etmiyor Antalyaspor'un gençleri yıldızlaştı
İki teşekkür
Antalya Ekspres

Sıcak Antalya’yı bir türlü terk etmiyor. Çok sıcak bir Sonbahar günü torunlar ve yakın dostlarla Cam Piramit’te bir şenliğe gittik. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Kitap Fuarı.

Daha önce ‘Okumak lazım’ sloganı ile başlayan, 10’uncu yılında ‘Birlikte okuyoruz’ sloganı ile devam eden kitap fuarı 150 kitabevini ağırlıyor.

Yayınevleri kitapları çiçek dizer gibi dizmiş.

Yüzde 30-40 indirimli kitaplar. Çoluk, çocuk, anneler, babalar dedeler, nineler. Turistler de gördüm. 10 gün sürecek olan bu kitap şenliğine birbirinden değerli yazarlar, şairler katılıyor. Geçen yıl fuarı 286 bin kişi ziyaret etmiş, bu yıl 300 bini geçmesi bekleniyor. Ortalama bir hesapla her 5 Antalyalıdan biri Kitap Fuarı’nın ziyaretçisi olmuş. Ne güzel bir buluşma.

Bravo Antalya Büyükşehir Belediyesi.

Bravo Antalyalı edebiyatsever dostlar.

‘Öğrendim ki,

Kimseyi sizi sevmeye zorlayamazsınız.

Kendinizi sevilecek insan yapabilirsiniz.

Gerisini karşı tarafa bırakırsınız.

Öğrendim ki,

Güveni geliştirmek yıllar alıyor,

Yıkmak bir dakika’

Ataol Behramoğlu’nun ‘Öğrendim ki’ adlı şiirinden bir bölüm, şiirin yazarı Sayın Ataol Behramoğlu ve bendenizin görseli ile Antalya Kitap Fuarı’ndan merhaba...

PLANCİA MAGNA HEYKELİ

19 Temmuz 2019 tarihli köşe yazımda dünyanın ilk kadın belediye başkanı ‘Perge’nin Kızı’ PlanciaMagna’dan söz etmiş, Antalya’nın yöneticilerini ve Antalyalı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’u PlanciaMagna’yı ‘O sessizlikten kurtarmaya’ çağırmış ve bir heykelini dikmelerini, bunun da hem kültür hem turizm açısından bir destinasyon yaratabileceğini önermiştim.

Aklın yolu bir derler. Sağ olsun Muratpaşa Belediyesi bu konuda bir proje geliştirmiş ve uluslararası bir yarışma ile heykel fikrini ateşlemiş.

Bu heykel nereye koyulur derseniz, Perge’nin Kızı’nın heykeli Perge’ye yakışır derim.

Teşekkürler Muratpaşa Belediyesi.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres