SON HABERLER :
Baro’da yeni dönem hedefleri çok büyük Başkan Şahin'den adaylık açıklaması Bakan Selçuk Antalya’da Serik’te Yılmaz aday adayı oldu ANTALYA’DAN SERT MESAJLAR
Kadiminançlar...
Antalya Ekspres

‘Serkeşdüşünür!’Bukowskisöylemiş:

Entelektüel,basitbirşeyi en karmaşıkbiçimdesöyleyebilenkişidir. Sanatçıise en kolay” 

Entelektüelmeramınıanlatıncayakadar, sanatçıyapar, bitirir, sunar. 

Entelektüelsunumahazırlanırken, sanatçıişinibitirir.

Vesanatadokunabilir, hissedebilirsiniz.

Uzunyıllaryaşadığım İzmir, her konudahoşgörüyüyakasındabirrozetgibitaşımıştır. Hele din konusundasınırsızbirhoşgörüvardırİzmir’de.

Antalya’da da din konusundagüzelişleretanıkoluyoruz. Antalya halkı da İzmir halkıgibihoşgörüyüseviyor! Bunun son örneği de şu:

BektaşiinançvekültürününyaşatılmasındaönemlibirihtiyacacevapverenMuratpaşaBelediyesigeçtiğimizgünlerdeZeytinköymahallesindeHacıBektaşKültürMerkezi’nitamamlayarakhizmetealdı.

Anadolu’nunkadiminançlarındadiniibadetlerin, gelenekvegöreneklerinözgürceyaşanabilmesiiçincamilere, kiliselerevehavralaraolduğugibicemevlerine de ihtiyaçvardır.

Bu kadiminançlarınkültürleriniyaşatanmerkezlere de.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysalmerkezin açılışında Hacı Bektaşi Veli’nin sözlerinden yola çıkarak ‘İncinsen de incitme’, ‘Her ne ararsan kendinde ara’, ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ diye seslenmiş, yüzyıllar öncesinden bugüne sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün nefesini üflemiştir.

ÜmitUysaluzunyıllarentelektüelarenadatartışılan, hattaarasırakaşınan, kardeşlik, barış, sevgi, hoşgörükavramlarınınöğretileceği, dokunarak dahissedebildiğinizbireseryaratmıştır.

Yunus’tan..

Anadolu topraklarında yeşerir:

‘Bizim Yunus’...

Madde yerine mana alemine dalan Yunus.

Bizim Yunus’a sormuşlar;

“Doğruluk mu yiğitlik mi fazilettir?”

Cevabı hiçbir tereddüde kapılmadan vermiş:

“Doğruluk. Doğruluk zaten yiğitliktir.”

Madde dünyası mı mana dünyası mı?

“Mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan” diyen de,

“Ben gelmedim dava için benim işim sevi için” diyen de Bizim Yunus’tur.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres