SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Madencinin elleri
Antalya Ekspres

13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da meydana gelen maden kazasının üzerinden 4 yıl geçti.

5’i tutuklu 51 sanıklı davanın 22’nci duruşması 19 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 301 madencinin 4’ncü ölüm yıldönümünde hazırladığıanma programına baktım. Sabah vatandaşlara çorba dağıtılacak.  İl Müftülüğü Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilecek. Saat 11.30'da başlayacak olan protokol ziyaretleri esnasında Büyükşehir Belediyesi tarafından karanfil ve örtü dağıtımı yapılacak. Ardından ziyarette bulunan vatandaşlara şapka, Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı dağıtılacak. Maden Şehitliği önünde vatandaşlara pilav ve limonata da dağıtılacak.Facianın yıl dönümünde Manisa Büyükşehir Belediye Spor da maden şehitlerini anmak amacıyla futbol turnuvası düzenleyecek.Soma Atatürk Stadı'nda saat 13.00'te başlayacak olan turnuva öncesinde stat önünde de yine pilav hayrı gerçekleştirilecek. Turnuva, saat 17.30'da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.

Nasıl bir anma programıdır!

Neresinde anma vardır?

Futbol turnuvası düzenleyerek, pilav, şapka, Kuran ve Türk Bayrağı dağıtarak mı 301 şehidimiz anılacak?

Işık içinde uyusunlar.

1471-1528 yılları arasında yaşamış olan AlbrechtDurer bir ressamdır.

18 çocuklu bir ailenin resimle ilgilenen 2 erkek çocuğundan biridir.

İki kardeşin resme karşı olağanüstü bir ilgi ve yetenekleri vardır.

Her ikisi de sanat okuluna gidip büyük bir ressam olma hayali kurar.

Oysa aile bu durum karşısında çaresizdir.

Zira aile madencilik yaparak geçinmekte, karınlarını zor doyurabilmektedir.

İki kardeşten biri sanat okuluna gidecektir. Kura çekmeye karar verilir.

Kazanan sanat okuluna gidecek, geride kalan madende çalışıp kardeşinin okumasına yardım edecektir. Albert ve Albrecht arasındaki bu kurada okula giden, dönüşte diğer kardeşini okuması için okula gönderecek ve bu kez kendisi madende çalışacaktır.

Kurayı kazanan Albrecht okula gider ve çok büyük başarılar elde eder.İleride de çok büyük bir ressam olacaktır.4 yıl sonra eve büyük bir gururla döner. Ailesi Albrecht onuruna bir yemek verir. Kendisini öven konuşmalardan sonra Albrecht söz alır ve kendisine bu başarıları yaşatan kardeşine teşekkür eder.Şimdi sıranın kendisinde olduğunu ve okumaya göndereceği kardeşi için madende çalışmaktan büyük gurur duyacağını söyler.

Kardeşinin yanıtı ise: "İmkansız sevgili kardeşim" olur!

"Seni okutabilmek için çalıştığım senelerde bütün parmaklarım madende defalarca kırıldı ve değil kalem tutmak, senin şerefine şu şarap kadehini bile tutmakta zorlanıyorum."

Kardeşinin durumuna çok üzülen Albrecht, kendisini dünyanın en ünlü ressamları arasına sokan o ellerin, kardeşinin ellerinin resmini çizer.

Gördüğünüz bu eller, bütün dünyanın bildiği, ismi "Hand's" (Eller) olan resim AlbrechtDurer' in kardeşinin elleridir.

Madencinin elleri.

Zor iştir madende çalışmak.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres