SON HABERLER :
Başkan Böcek'in klinik seyri devam ediyor Kamera kayıtlarında gerçek katil ortaya çıktı Başkan Böcek'e trakeostomi uygulandı Vali Yazıcı, Oruç Reis'i ziyaret etti Turistler, maske zorunluluğuna aldırış etmiyor
Mutluluk verin o size dönecektir
Antalya Ekspres

Birkaç yıl önce bir akşam Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen Antalya Engelliler Sanat Evi’nin Antalya Rotary Kulübü tarafından yaptırılacak olan ‘Genç Kız Sığınma Evi’ yararına verdiği konseri izlemiştim. (O proje gerçekleşti mi bilmiyorum) Soma faciası nedeniyle insani duygularla duyurusu fazlaca yapılmadığı için bu yardım konserinin izleyici sayısı da çok az olmuştu.

 

Engelliler Sanat Evi’nin kurucusu Hülya Bostanoğlu ile konser öncesi konuşma fırsatı bulmuştum. Bana demişti ki;  “Biz engelliler hayata sanat yoluyla tutunma gayreti gösteriyoruz. Kimseden yardım almadığımız gibi eğer bir sosyal sorumluluk projesi varsa biz oradayız.” Antalya Engelliler Sanat Evi 8 yıldır faaliyet gösteriyor, duyurusuz, reklamsız. El sanatları üretiyorlar, gelirleri bu!

Antalya Rotary Kulübü’nüno dönem başkanı Özlem M.Çölkesen ve kulübün 9 üyesi de o gece solist olarak konsere damgalarını vurmuşlardı. Solist üyeler 25 engelliden oluşan Antalya Engelliler Sanat Evi Türk Sanat Müziği(TSM) korosuna eşlik etmişti.

Özlem Çölkesen,dönem başkanlığı sırasında ‘Kadına şiddet’ ve ‘Çocuğa cinsel istismar’ gibi önemli konularda kamuoyunu bilinçlendirmek adına eğitim seminerleri yanında öğrencilere burs olanağı sağlayan aktiviteler düzenlemiş, Uluslararası Rotary’nin‘Üstün Hizmet Ödülü’olan Altın Çark’ınsahibidir.

Konser öncesi yaptığı konuşmada Özlem Çölkesen’in“Şarkılarımızı cinsel istismara uğramış genç kızlarımız için söyleyeceğiz” sözleri ve konser sırasında Rotary’nin dönem şarkısı ‘Hayat bayram olsa’ seslendirilirken açılan ‘Cinsel istismara hayır’ yazılı pankart izleyicilerden büyük alkış almıştı.

Antalya Engelliler Sanat Evi Kurucusu Hülya Bostanoğlu’nun “Bizim sloganımız” dediği, ‘Yardım almıyor, yardım ediyoruz’ sloganı ile Antalya Rotary Kulübü’nün sloganı ‘Yaşamları Değiştirin’çok güzel bir etkinlikte buluşmuştu.

Ben o gece, 25 engelli gencin sanat adına gösterdikleri üstün performansa tanık olmuştum.

O gece sanat karşısında hiçbir engelin duramayacağını görmüştüm.

O gece babasıyla şarkı eşliğinde dans eden engelli güzel kızın neşesini kıskanmıştım.

Yaşlanıyordum galiba ki gözlerim dolu bu güzel insanları ayakta alkışlamıştım.

Geçtiğimiz gün Bahçeşehir Koleji Lara Kampüsü’nde düzenlenen Lösemili Çocuklar Haftasıetkinliğinde öğrencilerin derneğe katkı çabalarını gördüm.

O çocuklar minik ellerinde sıkı sıkıya tuttukları harçlıkları ile lösemi hastası kardeşlerinin yaşamlarını değiştirecek bir projeye destek olmanın sevincini yaşıyorlardı.

Yaşamları değiştirmeye siz de var mısınız?

Hepimiz deliler gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyoruz.

Oysa mutluluğumuz başkalarının mutluluğunda gizli.

Onlara mutluluk verin.

Göreceksiniz, size gelecektir o mutluluk.

Ve insanların yaşam amacı da bu olmalıdır;

Mutluluğun peşinden gitmek.

Saygılarımla...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres