SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
Ömür dediğin!
Antalya Ekspres

Dünyanın en zengin adamı Steve Jobs, ‘Ölümle yüzleştiği’ anları kaleme almış 7 yıl önce. Günah çıkarmamış, sadece tanınmış ve zengin olmanın verdiği gururunölüm karşısında ne kadar da anlamsızlaştığını ifadeye çalışmış. Bakın neler öğütlemiş Steve Jobs:

“..Ailenize, eşinize, arkadaşlarınıza çok kıymet verin ve sevin.

Kendinize iyi davranın ve insanlara değer verin.

Yaşlandıkça ve umut ediyorum akıllandıkça fark ediyorsunuz ki 300 dolarlık saat de 30 dolarlık saat de aynı zamanı söylüyor.

Çocuklarınızı zengin olması için eğitmeyin, onları mutlu olmaları için eğitin. Böylelikle büyüdüklerinde her şeyin fiyatını değil, değerini bilirler. 

Yemeğinizi ilacınız gibi yiyin aksi halde ilacı yemek yerine yersiniz.

Sizi seven kişi sizi asla bırakmayacaktır.

Bırakmak için yüzlerce neden saysa da mutlaka sizde kalmak için neden bulacaktır. Bilin ki  insan ile insan olabilmek arasında çok büyük fark var ve bunu anlayan çok az insan var. Doğduğunuzda sevildiniz ve ölürken de sevileceksiniz.

Bu arada kalan zamanı başarmak zorundasınız.

Hayattaki en iyi altı doktor güneş ışığı, dinlenmek, egzersiz yapmak, sağlıklı yemek, kendine güven ve arkadaşlar. Bunları hayatınızın her evresinde muhafaza edin ve sağlıklı bir ömrün tadını çıkarın.”

* * *

‘Farkında olmalı insan’ şiirinde ise Can Yücel, zenginliğin nasıl da boş, paylaşmanın ise ne büyük bir zenginlik olduğunu anlatır.

“Henüz bebekken ‘dünya benim!' dercesine avuçlarının sımsıkı kapalı

Olduğunu, ölürken de aynı avuçların ‘her şeyi bırakıp gidiyorum

İşte!' dercesine apaçık kaldığını

Fark etmeli.

Ve kefenin cebinin bulunmadığını fark etmeli.

Zenginliğin ve bereketin, sofradayken önünde biriken ekmek

Kırıntılarını yemekte gizlendiğini

Fark etmeli.

Fark etmeli.

Ömür dediğin üç gündür,

Dün geldi geçti yarın meçhuldür,

O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür.”

2019 yılının size, ailenize, insanlığa barış, huzur, bereket getirmesi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found