SON HABERLER :
Bakanlıktan stadyuma 12 milyonluk yatırım Şiddet görmeden yaşamak istiyoruz Antalya’da kadın olmak ve Antalya için öneriler… Çoban Kader'in hayali milli takım forması Büyükşehir Finike'de sulama kanalları etrafına duvar örüyor
Yeni yıl sağlık ve mutluluk getirsin
Antalya Ekspres

2021’in 2020’yi aratmayacak güzellikler getirmesini diliyorum. Bedenin ruhla, bilinçle ve hayallerle uyum içinde çalışması ve isteklerin zorlanmadan yapılabilmesi için sağlıklı olmak gerekiyor. Hani, bir temennide bulunuruz; “Hastaneye sadece bebek doğumu için gidilsin!” Bütün sevdiklerimiz, dostlarımız, ailemiz için geçerli. Sağlıklı bir yaşam için uzmanlar çok çok uyku öneriyor mesela! Uzun uykular uyumak. Ne güzel şeydir... Uyuyup uyanmak ve okunmakta olan bir kitabın sayfalarına tekrar dalmak... 2021’de mesela daha çok klasik müzik ve caz dinlemeye gayret edin derim. Huzur müzikte vardır. Yoğun ve sıkıcı gündem maddelerine kafayı takmayın. Öyle de gidiyor ömür, böyle de. Bir de geleneksel temennidir; Daha çok sevin. Sizi sevenlerle çok sık görüşün, ruhunuza zarar verenleri hayatınızdan uzaklaştırın. Onları affedin, yollarınızı ayırın. Bir yerden alıntı yapmışım ama nereden anımsamıyorum. 2021’de şunları yapın; ‘Pencereden bakın. Kuşları seyredin, onlarla sohbet edin. Daha uzun susun ve sessizliğin tadına varın. Umutsuz yolları yürümekte ısrarcı olmayın. Başka bir yolculuğa çıkın. Gidilebilir ve derin nefes alınabilir yerlere gidin. Az alıp tüketin, tükettikçe alın. Daha az çöp, daha çok bereket demektir. Hep güzelin peşinde koşun. Haksızlığa müdahale edin ama değerli ve faydalı bir şeyler de üretin. Mutluluğun bir zihniyet ve medeniyet meselesi olduğunu unutmayın. Mutsuzluğun bulaşıcılığından uzak durun. Daha güzel, özenli ve üretken çalışın.’ Merhaba 2021

***

Yeni yıl neşesi olsun... 65 yaş üzeri evlere tıkılanlara gelsin... Yaşlı kadın banka kartını bir bankacıya verdi ve “500 dolar çekmek istiyorum” dedi. Veznedar ona”2,000 dolardan az para çekmek için lütfen ATM’yi kullanın” dedi. Yaşlı kadın nedenini bilmek istedi. Veznedar banka kartını iade etti ve ona “Kurallar böyle; başka bir mesele yoksa lütfen ayrılın. Arkanızda uzunca bir kuyruk var” dedi. Yaşlı kadın birkaç saniye sessiz kaldı; sonra kartı tekrar veznedara vererek, “Sahip olduğum tüm parayı çekmek istiyorum” dedi. Hesap bakiyesini kontrol ettiğinde veznedar şaşırdı. Başını salladı, eğildi ve saygı ile ona dedi ki: “Özür dilerim hanımefendi, hesabınızda 35 milyon dolar var ve bankamızın şu anda bu kadar fazla nakit parası yok. Randevu alıp yarın tekrar gelebilir misiniz?” Yaşlı kadın, “Peki, şu an ne kadarını çekebilirim?” diye sordu. Veznedar ona, 250 bin dolara kadar ödeyebileceklerini söyledi. Kadın, “Peki, lütfen şimdi 250 bin dolar alayım” dedi. Veznedar parayı saydı ve sonra yaşlı müşterisine çok dostça ve saygılı bir şekilde teslim etti. Yaşlı kadın çantasına 500 dolar koydu ve veznedardan 249 bin 500 dolar bakiyesini hesabına geri yatırmasını istedi. Yaşlı insanlara zorluk çıkarmayın; onlar bir ömür boyu kafa çalıştırdılar ve deneyim kazandılar.

***

Zaten! Karı koca istasyonda banliyö trenini bekliyorlardı. Adamın dikkatini yeni konmuş bir baskül çekti. Üzerinde “Hem kilonuz hem falınız” yazıyordu. Gitti, 1 lira attı. Üstüne çıktı. Ekranda hem kilosunu hem falını okudu. “82 kilogram / Enerjik, parlak, yaratıcı ve harika bir erkeksiniz!” Karısını çağırdı heyecanla “Gel bak, ne yazıyor” diye. Kadın şöyle bir baktı. “Hıh!” dedi. “Zaten kilon da yanlış!” Sağlıklı, mutlu yıllar dilerim.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres