SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
ATSO seçimlerinin siyasi kazananı kim?
Antalya Ekspres

Her seçimin bir kazananı bir de kaybedeni olur.

Haftasonu yapılan 22 bin üyeli ATSO seçimlerinde de öyle oldu. Diğer renkleri bir tarafa bırakın seçimlerde Kırmızı ve Turkuaz renkler kıyasıya bir mücadele yaşadı.

Sonuçta kırmızı listenin başkanlığını yapan Davut Çetin kazandı. Bu süreçte Antalya iş dünyası gerçekten heyecanlı günler gördü. Listeler, isimler havada uçuştu. Pazarlıklar yapıldı,taraflar oluştu.

Dahası bizim meslektaşlarımızın bile bu seçimlerde hangi rengi sevdiklerini öğrendik!

Mesela ilk defa sosyal medya bir seçimde bu kadar etkin kullanıldı. Klipler çekildi, müzikler seçildi.İşin tadını çıkartanlar için keyif, ama kendisini seçimlere kaptıranlar için duygusal haller oluştu!

Sevindiler/üzüldüler...

Şimdi ATSO seçimlerinin bir başka boyutu var.

Kim ne derse desin Ali Bahar'ın arkasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya MilletvekiliÇetin Osman Budak'ın, Davut Çetin'in arkasında da Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in gücü hissedildi.

Hadi ATSO'ya siyaseti karıştırmayalım denilse de kamuoyunda bu hava vardı. Sahada kimseyi kapı kapı gezerken görmesek de belediye başkanları Muhittin Böcek, Turgay Genç ve Hakan Tütüncü'nün seçimlereDavut Çetin'den yana müdahil olduğunu biliyoruz.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da açıktanAli Bahar'a destek verdiğini...

İşte şimdi o boyuttan baktığınız zaman, ATSO seçimlerinin kazananı Menderes Türel,kaybedeni Çetin Osman Budak oldu.

Kısaca, şehir veiş dünyası,teveccühünübugün Menderes Türel'den yanaortaya koydu.

Yerel seçim öncesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı dillendirilen Çetin Osman Budak içinseerken bir mağlubiyet...

USTADAN ÇIRAĞA...

Başkan Türel ve Budak arasındaki ezeli rekabet yeni değil. Her fırsatta birbirlerine salvo çeken ikili gündeme usta/çırak kapışması ile gelmişlerdi.

Çetin Osman Budak'a 'Benim eski çırak' diye hitap eden Türel'e Budak , 'Ben onun kısa pantolonlu halini bilirim' diye yanıt vermişti.

Bir diğer söz düellosunda da CHP'li Çetin Osman Budak'ın 'Yerel seçimlerde Antalya'yı alacağız' sözlerine Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 'Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış' diye yanıt vermişti.

Şimdi 22 bin üyeli ATSO seçimlerinden çıkan sonuca baktığımızda kimin tespitleri doğru kimler hayal dünyasında yaşıyor görebiliyoruz...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres