SON HABERLER :
Vizyon projelerle hedefe adım adım Türel: Dev projelerimizin hiçbirinden vazgeçmedik Gazetecilere zarfla paraya sert tepki Üniversite, Antalya’nın en önemli üçüncü parçası Basın Ödülleri açıklandı
ATSO'da seçim devam ediyor...
Antalya Ekspres

Aslında ATSO seçimleri devam ediyor. Adayların propaganda süreçleri biraz uzadı o kadar. Artık kimin nefesi yeterse!

Hem ATSO Başkanı Davut Çetin hem de OSB Başkanı Ali Baharsahadan hiç çekilmedi.Kulisler de açıktan olmasa da için için kaynıyor.

'Seçimlerin ertelenmesi kimin işine yaradı?' sorusunun yanıtı aslında açık. Ama hiç kimse ismi dillendirmedi, dillendirmekten de kaçınıyor.

Ben söyleyeyim, seçimlerin ertelenmesi Davut Çetin'e yaradı. Yani seçimi Ali Bahar alırdı.

Bazı gruplara müdahalelerde geç kalınmıştı. Bu gruplarda dengeler sağlandı, üstelik bir de erteleme yaşanınca seçim yeniden başlangıç çizgisine geldi.

Bugün bakıldığında, Davut Çetin süreci iyi kullanıyor.  Ben takip etmedim ama ATSO Meclisi’nde performansı iyiymiş ve sonrasında sosyal medyayı kendisini hazırlayan ekibi iyi kullandı. Üzerinde durduğu konuların başlıkları iyi seçilmiş. Tabii her konunun açılımlarına bakmak gerek. Kafadakini söylemek kolay da nasıl olacak bu işleri de açmalı.

Mesela 'Yerel basın kent kültürünün vazgeçilmez unsurudur. Bağımsız gazeteciliği, tarafsız yerel medyayı güçlendirecek bir destek sistemi olmalıdır' demiş. Eyvallah ama keşke en azından ATSO Meclisi’ndeki arkadaşlarına en az bir yerel gazeteye abone olmalarını salık verseydi. Kenti yönetmeye talip olanların kentlerinden 'bihaber' olmamaları için böyle bir kampanya başlatsaydı.

Ali Bahar.

‘Seçimler ertelendi biraz yaklaşsın takvim, bakarız’ demiyor. O da hala yarışta.

Önceki gün Konysiad'da konuşmacıydı. ‘Antalya için daha fazla katma değer yaratmalı, Antalya'yı artık bir kent olarak değil bir ülke olarak görmeliyiz’ mantığı ile yaklaştı konulara.‘Turist Türkiye'yedeğil ‘Antalya'ya gidiyorum demeli’ diyerek herkesin ufkunu biraz daha açmaya çalıştı.

Ali Bahar'ın kürsü hakimiyeti iyi. Kafasını kaldırıyor, herkesin gözünün içine bakıyor. İnsanlara dokunuyor...

* * *

Bu insanlar Antalya'nın çocuğu. Birisi Şarampol'den diğeri Çomaklılı.

Demokratik haklarını kullanıyorlar. Çıkmışlar biz 'Patronların patronu olmaya adayız' demişler.

Ben akıllarının öte yakasındaki düşüncelerine takılmıyorum. Kimin kimi desteklediğine, kimin kimin yanında olduğuna da. Herkesin taraf olma haklarına saygı göstermemiz gerekiyor.

Bu kente hizmet için kim kaygılanıyor, kim uykuları kaçıyor, kim ben varım diyorsa!

Eyvallah...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres