SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
BAİB seçimleri ve...
Antalya Ekspres

Antalya hareketli günler yaşıyor. OSB seçimlerini ATSO izleyecek. Ertelemeden önceki kulis hareketliği yok. Organize seçimlerinden güçlenerek çıkan Ali Bahar sosyal medyayı sallıyor. Davut Çetin yarıştan kopmadı. Aslında nefes nefese bir seçim yaşanıyor, dananın kuyruğu mecliste kopacakmış!..

 

‘Kim kazanacak’ diye sorduklarında, 'Valla seçim ortada' deyince kızıyorlar.

Kimseyi gücendirmiyormuşuz!..Yorum yaptığımızda da ‘sen filancaya angaje olmuşsun’ lakırdıları...

İşte içimizdeki siyasi gazetecilerin bizim mesleğe kazandırdıkları en lanet tavır bu oldu. Partilere üye oldular, rozetler taktılar sonra gazeteci kimliği altında Antalya'yı yorumladılar.

Sonuç; tarafsızlığını yitirmiş bir medya algısı!

* * *

Bu arada Antalya'da en çok konuşulan konuların başında BAİB seçimleri de var.  Belki de ilk defa Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’ndeki seçim bu kadar konuşuluyor.

Yaklaşık on yıldır yönetimin içerisinde bulunan BAİB Başkanvekili Hakkı Bahar, Başkanı Mustafa Satıcı'nın karşısına dikildi!

'Az müsaade biraz renk gelsin birliğe, bir havası değişsin' dedi...İyi ki dedi biz de Hakkı Bahar'ın ismini böylece öğrenmiş olduk.

Bir süredir çalışıyorlar. Onlarda ATSO seçimlerinden sonra kapışacaklar...

BAİB Akdeniz’in en büyük iktisadi güçlerinden birisi. Ama sessiz ama renksiz ama ruhsuz...Oysa Antalya ticaretinin her noktasında varlar. Yaş sebze meyve, çimento, mermer, kereste...

Ama yoklar!

Bu şehirde domates gündemdedir. ATSO konuşur, Borsa konuşur BAİB susar.

Mermerci dağları deler diye feryat ederiz, çıkıp da birisi ihraç ettiğimiz mermeri, gönderdiğimiz mermerin bize nasıl tekrar sattıklarını anlatmaz.

Oysa girdisi çıktısı BAİB'dedir...

İşte ufak olsun biz yönetelim mantığı ile yürüttüğünüz zaman ele geçirdiğiniz koltuklar böyle kimliksiz ve silik kalır...

Eğer Hakkı Bahar aday olmasaydı Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’ninseçiminden bizim haberimiz bile olmayacaktı.

1400 kişi ile seçim yapacak olan birlik belki de çoğunluğu sağlayıp yine geçiştirecekti seçimleri.

Bildiğim kadarıyla yılda bir kere Cumhurbaşkanı ile buluşup konuşuyorlar. Mesela bu toplantıya hangi konular götürülüyor, hangi teşvikler isteniyor. Bu dosyalardan haberimiz oluyor mu?

Bunun için bir kamuoyu oluşturuluyor mu?

Bu desteklerden BAİB üyelerinin haberi oluyor mu?

Yeri gelmişken söyleyeyim. Üç beş yıl üst katımızda ofis komşumuz oldular. Birbirimizin çayını içmedik. Arkadaşlara sordum BAİB bizim gazeteye abone bile değilmiş!

Bırakın Allahaşkına bu kente artık vizyon koyacak insanlar gelsin.

* * *

BAİB'de seçim nasıl sonuçlanır bilemem. Hakkı Bahar kazanır ya da Mustafa Satıcı yine devam eder. Ama artık gözler BAİB'e çevrilmiştir. Umarım birlik silkelenir ve kendine gelir. Antalya'da varlığını hissettirir. Bu tür kurumlar üyelerine hizmet etmenin yanı sıra şehre karşı sosyal sorumluklarını da yerine getirmek zorundadır.

Üyeler de kendilerini temsil edecek kendilerine hizmet edecek başkanı bulma sorumluğunu üzerlerine almak zorundadır.

Hadi BAİB'e aday olalım, olmadı gidelim Ak Parti'den belediye başkan aday adayı olalım. Olmadı geri dönelim. hadi bir daha aday olalım...

Yok böyle bir şey!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres