SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Elimizde kalem vicdanımız terazi!
Antalya Ekspres

Mesele dünkü mesele değil. Yani ne Konyaaltı Sahili ne Boğaçayı. Ortalıkta ne Alkoçlar var ne de başkaları.

Antalya'da her yapılana karşı duran tepki gösteren ve özellikle belediyelerle uyumsuz çalışan eşgüdüm kurulunun siyasi üyelerini ilk defa Antalya Ekspres 'İstemezükçüler' diye manşetine taşımıştı. Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in birinci yılıydı.

Sonra bu şehir Mustafa Akaydın dönemini yaşadı.

İstemezükçü takım sustu. O her yapılana karşı çıkan, her projede hop oturup hop kalkanlar hiç yerlerinden kıpırdamadı.

Kaldı ki burada ‘o dönem ne yapıldı ya da ne yapılmaya çalışıldı’ diye sorgulayabiliriz.

Çünkü Mustafa hoca kente narkozu verip herkesi uyutmuştu.

Ne zaman Menderes Türel rövanşı alıp tekrar seçildi, istemezükçü güdümlüler Hoca Mustafa'nınbeş yıllık narkozundan kurtulup yeniden feryat ve figana başladılar.

İşte bu siyası güdümlü kurulun 'istemezükçü' tavrını eleştiren ve bu kente yapılan yatırımlara sahip çıkan tek gazete vardı o da Antalya Ekspres'ti.

Mesele Menderes Türel meselesi değil. Meselenin özü Antalya'dır. Antalya'nın çağdaş bir dünya kenti olması için verilecek kavgadır.

Bu şehirde bir kısım medya gün geldi kafasını kuma gömdü, gün geldi çalışana, üretene, proje yapana karşı yaratılan kalkana, lince seyirci kaldı.

Ama bu tavırların karşısında duran, diklenen tek gazete vardı o da Antalya Ekspres'ti.

Bugün yeniden kahpece saldırıların arkasında da işte bu gerçek vardır, Antalya Ekspres'in istemezükçülere karşı dik duruşu...

İftiracı ne idüğü(!) hepimizce malum şahıs ve diğerleri muhatabımız bile değil. Dün yazdık geçtik. Dişlerine kan bulaşmış kudurmuş iftiracılarla onların seviyesinde karşılıklı yazışmam.

Asıl mesele şu; Antalya'da her geçen gün eriyen kendi içerisinde kavgalı bir muhalefet ve her geçen gün kendisini yukarı taşıyan heyecanlı, düzenli ve diri bir iktidar var.

Bu iktidarı ayakta tutan Gazipaşa'dan Kaş'a kadar, ilçeleri, beldeleri, köyleri ve kent merkezini imar eden, teveccüh gören bir Belediye Başkanı var.

Yani Menderes Türel gerçeği var.

İşte muhalefetin sıkıntısı burada başlıyor.

Bir taraftan istemezükçü tayfa her yapılan hizmetin her yapılan projenin Menderes Türel'e, dolayısıyla Ak Parti’ye artı yazacağını bildikleri için yıpratma kampanyası yürütüyor.

Öte taraftan değnekçiler de hem Başkan Menderes Türel'e hem de doğruları gerçekleri yazanlara itibar suikastları düzenliyor.

Herkes kendi iftiraları içerisinde boğulur.

Bu şehir narkozdan çıkmıştır. Her şeyi görüyor ve biliyor. Çabalar beyhude!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres