SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Haydi hayırlısı
Antalya Ekspres

Halkından, örgütünden CHP kadar kopuk başka bir parti yoktur.

Antalya'ya geleceğim, ama önce Konya'daki akıl tutulmasına bir bakalım.

1960'lı yıllara bakıldığında Türkiye İşçi Partisi’nden bile Meclis’e milletvekili göndermiş olan Konya yanlış politikalar sonucu soldan tek milletvekiline kadar düştü. Biliyorsunuz son CHP'li Konya milletvekili de Dr. Hüsnü Bozkurt oldu. Bundan sonra Meclis’e gidecek olan ismin yada isimlerin ne solculuğu ne de CHP'liliğini tartışmaya bile gerek yoktur.

Ben yurtsever, ilerici ve devrimci bir avuç Konyalı CHP'linin ne Abdüllatif Şener'i ne de SP'nin adayını CHP Genel Merkezi’nin zorlamasıyla seçeceğine inanmıyorum. Konya’daki tutucu oylara talip olan CHP Genel Merkezi, kendi seçmenine edepsizlik etmiştir.

Konya'daki CHP'liler isyanlarında haklıdırlar. Çünkü elli yıl önce Sinop'tan ithal olarak getirilen Necmettin Erbakan’la kentin siyasi ve sosyal yapısı kasten bozulmuş, muhafazakar yapı, bu siyasi ismin çıkışlarıyla birlikte tutucu, gerici ve yobaz bir güruhun şehir üzerinde baskın olmasına yol açmıştır. Sonrası malum!..

Necmettin Erbakan radikal İslamcıdır ve yine bu ideolojideki parti tarafından Konya'ya monte edilmiştir.

Peki bugün CHP'nin yapmaya çalıştığı nedir?

Bugüne kadar sağ ve radikal İslam yanlısı politikalar yapmış üstelik Konya'da bir gece bile konaklamamış Abdüllatif Şener'i ve SP'nin adayını Konyalı CHP'lilerin oylarıyla Meclis’e götürmek...

Konyalı bu tezgaha gelmez...

* * *

GELELİM ANTALYA'YA

CHP'nin Antalya listesi için neden isyan ediliyor anlamadım. Günlerdir Mustafa Akaydın, Nefi Kara ve Devrim Kök 'ün aday gösterilmeyecekleri zaten konuşuluyordu. Bu üç ismin liste dışı kalmalarına parti içinden birçok sevinen oldu. Dökülen timsah gözyaşlarıdır.

CHP'nin kadın adayı Figen Çalıkuşu sıralamada kritik yerde.Çalıkuşu'nun FETÖ'den yargılanan Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak'ın avukatları arasında yer alması noktasında gelen tepkilere genel merkez kayıtsız kalmış. Zaten CHP FETÖ ilintilerine ve FETÖ’den yargılanan meclis üyelerine de duyarsız kalmıştı.

Kalmıştı ama sonradan FETÖ’den yargılanan isimleri CHP Meclis listesinin ilk sırasına yazan dönemin İl Başkanı Devrim Kök ile Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın ne yazık ki bu dönem dışarıda kaldılar. Bu ikili partinin seçim borçlarını ödemedikleri için de epeyce afişe olmuşlardı.

Bu arada Cavit Arı'ya pek şans tanınmıyordu bence CHP'nin sürprizi Cavit Arı oldu. Semih Esen'i silip yerine Cavit Arı'yı yazdılar ama ha Arı ha Esen, çünkü her ikisi de il başkanlıklarında Antalya halkına soğuk buz gibi kalmışlardı...

* * *

İyi Parti'de Hasan Subaşı istediği yeri almış. Ne var ki eski Kıratçı bir grubun Subaşı'nın liste de olması halinde İyi Parti'ye destek vermeyecekleri noktasında ciddi dedikodular kulislerde konuşuluyordu. Bundan sonra ne değişir bilinmez.

* * *

Gelelim Ak Parti'ye; Sürpriz Gökçen Özdoğan Enç'in liste dışı kalması. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'dan da siyasi otoriteler çok emindi. Ne diyeyim, ben aday gösterileceğini beklemiyordum. Hatta İsa Akdemir olur Çetinkaya olmaz demiştim.

Doğu-batı sentezini en iyi harmanlayan Ak Parti olmuş. Kemal Çelik bu seçimlerde de bizi şaşırtmadı. Ak Parti'den bekleniyordu oldu da. Eğer İyi Parti şişirilmiyorsa bu sefer oldu gibi.

Şimdilik bu kadar. Daha çok yazıp çizeceğiz...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres