SON HABERLER :
Muhtarlıkta 28 yılın öyküsü Buse 26 gündür bulunamıyor 'Aspendos Yılı'na turizmci desteği Tütüncü projelerini 25 Şubat’ta tanıtacak Sinan Çarşısı’nda çalışmalar bitiyor
Konya, Abdüller, CHP ve vefa...
Antalya Ekspres

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu demiş ki, 'Biz KuvayiMilliye’den geliyoruz'...CHP'ye çok yakışan bir söylemdir.Kılıçdaroğlu yokken de söylenirdi. Yani onu kimse tanımazken. Bu ülkede kendisini yelpazenin soluna koyan, devrimci, sosyalist, ilerici, Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, halkçı olan herkes ‘kuvvacıyım’ derdi.

 

Ama bugün CHP'nin çatısının altından, o KuvayiMilliye’den gelen ruhun içine monte edilerek CHP Milletvekilleri olarak Ankara'ya gönderilen ne Abdüllatif Şener ne de Saadet Partisi kontenjanından Abdülkadir Karaduman 'Biz Atatürkçü, kuvvacı, ilerici, devrimciyiz' demediler, demeyecekler de!..

Konyalılar bunu sorgulamadı!

Recep Tayyip Erdoğan gitsin de CHP'nin felsefesi, halkçılığı, devrimciliği hatta kuvvacı ruhu ne olursa olsun deyip iki badem bıyıklıyı sırtlanıp meclise kadar götürdüler. Üstelik bir de cansiperane çalıştılar. 1 Haziran seçimlerinde aldıkları oyu neredeyse yüzde 6 arttırdılar.

Hadi iki Abdül'den biri gidip üç beş gün çarşı pazar dolaşmış.

Ya öteki Abdül?

Adam Ankara'dan Konya'ya gelme zahmetinde bile bulunmamış. Malatya nere Konya nere; Sivas nere Konya nere?..

Oysa Konya ve Konyalı bu yabancı adaylardan çok çekti. CHP'nin yıllarca siyasi söylemi olmuştu Necmettin Erbakan gerçeği. Sinop'tan alınıp Konya'ya monte edilen bu proje isim, Konyalının kara kaderi olmuş, CHP bu yobaz oluşumun karşısında yıllarca dik durmaya çalışmıştı.

Ki onlar, 12 Eylül öncesi Konya sokaklarında cüppelerle, sarıklarla, ellerinde asalarıyla dolaşmış. Rejimi tehdit etmiş, faşist askeri cuntaya davetiye çıkartmış sonrasında Konya'nın ve dahi ülkenin ilerici,  devrimci, vatansever gençlerini kırdırtmışlardı.

Şimdi sorsun bakalım Konyalı CHP'liler, Ankara'ya CHP'nin amblemi altında gönderdikleri milletvekilleri Abdüllere!

Yabancı dillerde şişlenerek katledilen Ali Naci Çobanoğlu'nu tanıyor mu?

Haftada iki kez bombalanan Çağdaş Kitabevi’ni?

Arapoğlu Makasında polis otosu siper edilerek öldürülen Mehmet Taşdemir'i?

İstasyonun efsane ismi Kolsuz Tevfik'i?

Hadi bırakın bunları. O Şehrin ilericileri, yurtseverleri nerede demlenir, nerede sohbet ederdi?

Hadi bir sorun bilir mi, Nebi Dayı'yı, Torunoğlu'nu, Bomonti’yi?

23 Temmuz 1968 olaylarında gerici yobazlara karşı elinde satırla direnen Bomonti'nin sahibi Osman Markupçu’yu?

CHP'lilerin müdavimi olduğu Sabriye ablanın lokantasını?

Sorun bakalım hiç Çağdaş Sanat Evi’nde şiir okumuşlar mı?

* * *

Evet o parti Kuvayi Milliye ruhundan geliyor ama siz değil.

Konya'ya monte ettiğiniz Abdüller değil.

İnsanda biraz vefa olur; mantık, feraset olur!

Bırakın bu yazdıklarımızı. Girin CHP eski milletvekili Hüsnü Bozkurt'un sosyal medya arşivine bir CHP'li olarak Konya adına yaptığı siyasete bakın.

Şimdi Abdülleri Hüsnü Bozkurt'a tercih ettiler ya. Sizde bunu kabullenip gidip bunlara oy verdiniz ya. Barış yürüyüşünde Hüsnü Bozkurt Ankara'dan İstanbul'a yüzlerce kilometre yürürken onlar ne yapıyordu diye kendinize bir sorun.

Sonra Abdülleri Ankara'ya taşıyan oy attığınız ellerinize bakın.

Eğer utancınızdan terlemeye başladıysanız kanter içinde kalmış Hüsnü Bozkurt'un resimlerine bakın. Hatta gidin onunla helalleşin. Bu siyasi mücadelenin diğer ölümsüz yurtseverleri size zaten haklarını helal etmeyecektir...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres