SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
OSB'de Giritliler yarışıyor....
Antalya Ekspres

Kuruluş yapısı ve işleyiş mantalitesi en karışık kurumlardan birisi Antalya Organize Sanayi Bölgesi.

Yani bugünlerde seçimlerden dolayı gündemin konusu durumundaki kısa adıyla OSB!..

İşte bugünlerde kızılca kıyamet 270 trilyon bütçeli OSB'nin başkanlığı ve 8 sanayici üye koltuğu için kopuyor!...

* * *

Daha önceleri hiç kimsenin ilgisini çekmeyenOSB seçimi bu kez çok hareketli. OSB Başkanlığını yürüten ve önümüzdeki Nisan ayında yapılacak ATSO seçimlerine de aday olan Ali Bahar'ın karşısına sanayiciler Mustafa Alanyalı’yı çıkarttı.

Yaklaşık 10 yıldır OSB yönetimi içerisinde bulunan ve CHP'li Çetin Osman Budak'ın milletvekili olmasından sonra başkanlık koltuğuna oturan Ali Baharaçısından bu seçim önemli. Bahar bu seçimi kazanırsa ATSO seçimlerine daha moralli girecek.

Peki Mustafa Alanyalı için bu seçimin önemi var mı?

Var!

Alanyalı ve ekibi OSB'de ters, eksik ve yolunda gitmeyen tüm işlerin düzeltilmesine kilitlenmiş. Benim anladığım bugün OSB yönetimi ile sanayiciler arasında bir diyalog eksikliğini dillendiriyorlar.

Hatta 'Biz aday olmayalım 8 kişilik yönetime bizden iki kişi al' teklifine Ali Bahar'ın geri bile dönmemesi Alanyalı ve ekibinin bu seçime daha çok asılmasına neden olmuş.

Seçimler neden yapılır?

Bu başkanlık koltuğunda oturan için bir güvenoyu anlamına gelir. Yeni adaylar demokratik haklarını kullanır. Daha iyisini yapabileceklerini söylerler.Bayrak yarışıdır. Sonuçta da birisi kazanır.

Ve işte böyle zamanlarda koltukta oturan iktidarın eksikleri, yanlışları ortaya dökülür.

Bu nerede bir seçim yapılıyorsa böyledir.

Peki seçimlere neredeyse 15 gün kala Mustafa Alanyalı aday oldu. Neden geç kaldığının yanıtı tartışılıyor.

OSB Müteşebbis Heyeti Ocak ayının son haftası seçim kararı almasına rağmen seçim açıklamasını 14 Şubat'a kadar bekletmiş. Yani sanayiciye seçim duyurusu yapılmamış. İddia şu; Bu süre içerisinde sanayicilerle görüşülerek sözler ve yetki belgeleri toplanmış.

Bu sanayiciler parayı çok sever.

İşin şakası, büyük yatırımlar ve istihdam var. Zor şartlar altında üretim yapıyorlar. İthalat,  ihracat o yüzden paralarını kuruş kuruş hesap eder harcamaların hesabını sorarlar. Ekonomik sıkıntılar ve ülkenin durumu ortada.

İşte burada OSB'nin kendilerini harcamalar notasında bilgilendirmediği konuşuluyor. Ve bir kanaat Ali Bahar yönetimi sanayicinin paralarını 'Ağa' gibi harcıyor. Elleri bol...Hoyratça bir harcamadan söz ediliyor.

Valla gazetelerin bayramda seyranda OSB'den aldığı üç kuruşluk reklam harcamalarını kastediyorlarsa ayıp ediyorlar!..

* * *

Otel nasıl yapıldı kaça yapıldı?

Tahsisler nasıl yapılıyor?

İşte bu seçim ortamında OSB içerisinde bulunan sanayiciler bunu sorguluyor. Olup bitenden habersiz olduklarını söylüyorlar...

‘Yapılan güzel işler yokmu’nun yanıtı da net!.

'Olmaz mı tabii ki var. Şimdi haksızlık etmeyelim. Ama biz de varız' diyor Mustafa Alanyalı ve ekibi.

1 Mart'a kadar çok hareketli günler yaşar Organize Sanayi.

Ha unutmadan, Ali Bahar üzerine yapışıp kalan CHP'li Çetin Osman Budak’ın sol kolu kimliğinden bu seçimle birlikte daha da uzaklaşacak. Çünkü duyduğum kadar yakın arkadaşı Çetin Osman Budak'ın oğlu Yiğit Budak'a bu sefer listesinde yer vermeyecekmiş!..

Bakalım iki Giritli ailenin yarışını kim kazanacak?

Peki bu seçimleri ATSO Başkanı Davut Çetin sadece seyrediyor mu?

Şimdi dilimi üst dişlerimin arkasına yapıştırıp hızla geri çekiyorum. Nasıl bir ses çıkıyor:))

Cıkk!..

Sadece ATSO değil, tüm iş dünyasının gözü OSB seçimlerinde.Çünkü bunun arkasından ATSO sonra yerel seçimler var. Herkesin var hesabı...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres