SON HABERLER :
Türel’den işçiye zam müjdesi Böcek tapu dağıttı Askerimizi uğurladık Organlarıyla 3 kişiye can oldu Alanya Ultra Maratonu hazırlıkları tamamlandı
Türel'i birkaç aylığına İzmir'e gönderiyoruz...
Antalya Ekspres

Gelin abartmayın memleketin batısını.Çekip gidelim buralardan Ege'ye yerleşelim. Muharrem başımıza geçsin. Belediye bandosu 'İzmir'in dağlarında çiçekler açar' çalsın, bir içi geçmiş 'patates, soğan güle güle sana Erdoğan' diye bağırsın, sandıktan hep CHP çıksın,  biz de gül gibi yaşayalım!

Aslında o kadar basit değil. Her seçim döneminde özlediğiniz, yaşamak istediğiniz İzmir aslında sizin hayalinizdeki şehir değil.

İzmir benim de hayalimdi gençliğimde.  Ama sizin düşündüğünüz gibi değil. Yani Konya'da yaşarken ilerici, devrimci filandık kendi çapımızda ama İzmir'i siyasi bir yaşam alanı olarak düşlemedik.

İzmir denizdi, İzmir bir üst çıtaydı, İzmir'in kızları güzeldi. İzmir heyecan, aşktı o zamanlar.

Yani biz ne Erbakan'ın Keçeciler'inin dizayn etmeye çalıştığı, ne Özal'ın öğretmeni Ahmet Öksüz'ün yönettiği ne de bugün Ak Parti'nin dışladığı Halil Ürün'ün Konya'ya kabus gibi çökmeye çalıştığı Konya'dan,başımızdaki solcu olsun da şehir nasıl olursa olsun mantığı ile kaçmayı düşünmedik hiç.

* * *

Hadi gelin elinize bir külah çiğdem alın siz çitleyin ben anlatayım!

Ege'den misafirlerimiz var. İzmir'de seçimi kazanmışlar kendilerini ödüllendirmek için Antalya'ya gelmişler. Aslında Antalyalılar hallerinden niye memnun onu görmek maksatları!..

Hatun öğlenden sonra toplamış milleti gelin denize gidelim demiş.

Biraz mırınkırın olmuş. Şimdi iki saat kim gidecek denize girmek için babından.

Haklı İzmir'de yaşayanlar. Denize girmek için Ya Dikili'ye gideceksin ya Alaçatı'ya ya Çeşme'ye. Karaburun, Urla, Seferihisar, Foça, Aliağada o kadar yakın değil.

Döşemealtı'ndan çıkıp, şu medeniyet yol yapmakla olmaz(!) dediğiniz Batı Çevreyolu’ndan Konyaaltı'na inmişler onbeş dakikada.

Sealife otelinin önündeki ‘beach'lerden birine atmışlar kendilerini. Şemsiye/şezlong 7,5 lira!

Ortaya söylemişler pomfiriti, güneşi batırmışlar Beydağları’nda çıkmış gelmişler.

Bomba akşam ben eve gelince patladı. Bizim Gözde kapıdan girer girmez;'Haşmet amca sizin belediye başkanı Menderes Türel'i birkaç aylığına İzmir'e Belediye Başkanı olarak gönderirmisiniz!' deyip başladı anlatmaya.

'Çok keyif aldık  Konyaaltı sahilinden. Adamlar sahile bisiklet yolu yapmışlar, düşünebiliyormusunuz basket sahası var denizin dibinde. Dev bir park olmuş orası, arabalar yoldan değil sanki parkın içinden dolaşıyorlar. Meydan sahille birleşmiş başka bir şehir olmuş çok modern çok çağdaş. Görsel olarak olağanüstü. Ya! Sizin otobüs duraklarınızda klima var!..Biz Türel'i İzmir'e istiyoruz.Ya da biz Antalya'ya taşınacağız karar verdik...'

* * *

Çok güldük Gözde'ye. Ama yalnız Gözde değil, Öykü, Özge ve diğerleri, herkes mutluydu.

* * *

Bugün herkesi mutlu eden Konyaaltı Sahil Projesi’nin nasıl bir hengameden geçip hayata geçirildiğini  düşündüm. Sırf muhalefet olsun diye söylenen yalanları, akıl almaz iftiraları. İstemezükçü, takoz politikalarını. Karşı duruşları, eylemleri...

* * *

Yaşadığınız şehrin değerini bilin. İzmir'i de sevin. Muğla’yı, Çanakkale'yi, Bursa'yı da.

Ama Antalya çok güzel. Gidin Konyaaltı Sahili’ne, yatın güneşe karşı.Açın müziğinizi, isterseniz 'İzmir'in dağlarında çiçekler açar'ı dinleyin, isterseniz 'Antalya'nın mor üzümü'nü.

Ha çok istiyorsanız İzmir orada.Ama yalnız İzmir Marşı’nı terennüm etmek için yorulmayın oralara kadar. Bakın, İzmirliler hayatlarından çok memnun değil ki,bizim Belediye Başkanı Menderes Türel'e talipler...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres