SON HABERLER :
Böcek Hal esnafına projelerini anlattı Çalkaya’da tapu bayramı Leğenle kayıp güreşerek Akdağ’a destek istediler Tütüncü: ‘Türkiye’mizin fotoğrafı Kitap Fuarı'nda Turizm Fakültesi ile İŞKUR protokol yaptı
Turizmci Berlin'den umutlandı
Antalya Ekspres

Geçen yılın siyasi gerginliğini hissetmedik bu kez. Üstelik açılış günü AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'nın Merkel ile görüşüp kendisini Antalya'ya tatile davet etmesi fuardaki heyecanı daha da artırdı.

2015 rakamlarını yakalayacağımıza kesin gözüyle bakıyoruz. 5 milyon olursa da sürpriz değil.

Bütün mesele ‘çarpan etkisin fazla olsun’dayız aslında. Yani para harcayacak turist gelsin...

2018'de 40 milyona yakın turist bekliyoruz. 2019 hedefimizde de yine rakorları altüst etmek var. Yani gelişen büyük dünya turizminin küresel rekabetinde en önemli oyuncusu olmaya çalışacağız.

Fuarda, geçtiğimiz yıllarda rakiplerimiz İspanya, İtalya ve Yunanistan'ın üzerimizdeki etkisi sanki bu yıl biraz kırılmıştı. Ne Türkiye'den giden konuklar ne de turizmciler bu üç ülkeyi çok da gündemlerine almadılar. Oysa birkaç yıldır bu ülkelerin stantlarına gösterilen yoğun ilgi bizde korkunç bir kıskançlık ve sıkıntı yaratıyordu!

2018 için herkes elini taşın altına koydu. Berlin'de Antalya rüzgarının daha iyi esmesi için ATAV Olgunlaşma Enstitüsü ile birlikte 'Yörük Gelini defilesi’ gerçekleştirdi. Berlin'den tüm dünya kadınlarına barış mesajı verildi. Çok zor şartlar altında yaptılar defileyi. Giyinmeleri için bir oda tahsis edilmeyen kadınlarımız, vestiyer olarak kullanılan on metrekarelik bir odada kabanların, valizlerin, kolilerin içinde defileye hazırlandılar.

Hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun hem de Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un fuara katılması diplomatik açıdan iyi oldu.

Yapılan çalışmaların meyvesini bu yaz göreceğiz.

Ne var ki turizm yapacaksak kapımızdaki yıldızları değil, coğrafyamızdaki yıldızları pazarlamak zorundayız. Otelcilerin çabalaması yeterli değil. Bölgesel ve koordineli bir çalışma yapma zorunluluğumuz var.

Sonuç olarak , Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in iç turizmi canlandırmak için başlattığı 'Antalya seni bekliyor' kampanyası ile birlikte bu yıl turizmde güzel bir yıl geçireceğimiz kesin gibi...

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres