SON HABERLER :
Firari arıların izini sürerek bal topluyor MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9 YOLU HASTALIKLARA KARŞI 8 ETKİLİ ÖNLEM ÜZÜLDÜĞÜNÜZDE GÖĞSÜNÜZ SIKIŞIYORSA… Tur midibüsü şoförlerinden Rus rehbere dayak
Aferin size!..
Antalya Ekspres

ANSİAD 1. Dönüşüm Zirvesi’ni yarın başlatıyor. İş dünyasında teknolojik çözümleri konuşacaklar. Önemli bir olaya ev sahipliği yapacaklar.

ANSİAD'ı bu şehir her zaman önemsemiştir. ANSİAD üyelerinin birbirlerini yedikleri ve 'Derin Ansiad'ların türediği dönemlerde bile Antalya yerel basını ANSİAD'ın incinmemesi, kırılmaması için çok özel hassasiyet göstermiştir.

Çünkü ANSİAD, hem bünyesindeki saygın işadamları ile bu şehrin ekonomisinin lokomotifi olmuş hem de gazetecilere gösterdiği 'Basın Ödülleri' yaklaşımı ile bizim yanımızda olmuştur.

Son ANSİAD töreninde yaşanan çapsız lakırdıları es geçiyorum.

ANSİAD yarın başlayacak zirve için medyayı davet ziyaretlerine başladı. Zirve önemliydi, ANSİAD'a da bu yakışırdı. Basının ilgisi ne kadar çekilirse o kadar başarılı olunurdu.

Ama o ne, kardeş kuruluşlarımız ajansları ziyaretten sonra arkası kesildi.

Dün beni ANSİAD'dan bir sekreter kızımız aradı;‘Davetiye göndermiştik, postada gecikmiştir. Biz yine size davet ediyoruz'.

Hey yüce Allahım!

Artık canımı sıkmıyorum 28 Ekim gecesi de Antalya Valiliği’nden bir watsapp mesajı aldım; 'Arkadaşlarımız 29 Ekim resepsiyon davetiyelerini yoğunluktan dolayı yetiştirememişler. Yarın akşam Cumhuriyet resepsiyonuna buyurun gelin'

Tamam oldu!..

Üzülmüyorum,  Antalya bu aralar böyle. Borsa Başkanı Ali Çandırda YÖREX için basını davete ayaklandı. Birkaç gazeteyi gezdi, sonra 'boşver, veririz üç kuruşluk bir ilan hepsi görür haberlerimizi' deyip vazgeçti.

Biliyormusunuz beyler bizim sektörün dip yaptığı doğrudur. Toparlanacaktır merak etmeyin.

Ama hiç olmazsa siz, başında bulunduğunuz makamlara irtifa kaybettirmeyin.

Bu şehir el ele verdiğimiz, birbirimize yakınlığımızı hissettirdikçe zirve yapar, cumhuriyet bayramları kutlar, tüm yörenin ürünlerini buluşturur...

Yine de siz bilirsiniz!..

 

* * *

Hadi bi dağılın...

Antalya'da muhalefet hiç böyle yerlerde sürünmemişti.

Menderes Türel'den kurtulmak için her gün Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzının içine bakıyorlar.

Ha bugün, ha yarın...

Demokrasiyi savunanlar, demokratik olmadığına inandıkları bu görevden alınma şekline umut bağladılar.

Neden?

Çünkü Menderes Türel kendilerinin iktidara gelmelerindeki en büyük engel.

Çünkü Menderes Türel'le girilen seçim partisine en az yüzde 10 avantaj sağlar.

Siz buna iktidarda olmak deyin, siz buna devlet olanaklarını kullanmak deyin. Ama unutmayın Menderes Türel'in tanınırlığını hem Türkiye'de hem de Antalya'da yabana atmayın.

İşte bu Menderes Türel'i mevcut muhalefet politikaları ile alt edemeyenler kuş gibi Ankara'dan gelecek bir haber bekliyorlar.

Aslında herkes biliyor. Türkiye'de birileri siyasetin kitabını yeniden yazmaya başladı. 'Benim başkanlık sistemimde böyle'diyor; 'Ben aday gösteririm ben istifasını isterim'. Şimdilik kabullenmek zor.

Peki gelin işin şurasından bakalım. İstifası istenen belediye başkanlarının yönettikleri kentlerdeki kamuoyu yoklamalarını biliyormusunuz?

İstanbul'da Kadir Topbaş, Ankara'da Melih Gökçek ile Ak Parti yapılacak seçimlerde belediyelerini kazanabilecekler mi?

Hayır!..

Eeeee o zaman. Bizim gördüğümüzü onlar görmüyor mu?

Aslında ürettiğiniz, köpürttüğünüz bu dedikodularla yürümez bu iş.

Ankara'daki 'istifa et derim' diyor Antalya'daki de 'demesine gerek yok ima etsin giderim' diyor.

Hadi bi dağılın, öyle bir gün gelirse yeniden toplanırsınız! ..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres