SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Başkan Çetin beni sever....
Antalya Ekspres

Bu aralar ATSO Başkanı sevgili Davut Çetin'le tatlı tatlı didişiyoruz.

Şu ertelenen seçim öncesi ATSO seçmeninin nabzını tutup birkaç kelam ettim hatta karikatüristlik ruhum kabardı iki de çizdim,canı sıkıldı!

Beni nerede görse yanakları elma gibi al al oluyor. Sonra başlıklara Brütüs'lü, hindili karikatürümeve benim zayıf matematiğime takılıyor. İkimizin hesaplaşması seçim sonunda. Bakalım kim kazanacak?

İşin şakası bir tarafa... Adayların seçim sürecindeki hassasiyetlerine her zaman saygı duyarım. Onlarında bizim gazetecilik refleksi içerisinde yazdıklarımıza ve çizdiklerimize gülümseme ile baktıklarından hiç şüphem yok.Şehrin en dinamik örgütü ATSO'nun seçimlerinde de bu böyle olacaktır. Olmalıdır!

Bir tarafta Şarampol’ün öte tarafta Çomaklı’nın çocukları.

İkisi de iş dünyasında, Antalya'da kendilerini ispatlamış insanlar.

İki taraf da birbirini incitmeden yarışmalı, tabii arada biz gazetecileri de bu seçim sürecinde bıçak arası yapmadan!

* * *

2018'DEN UMUTLUYUZ

Başkan Davut Çetin dün Antalya basını ile bir araya geldi.

2016 krizinin Antalya ekonomisine çok ağır yansıdığını, 2017'yi gelir kaybına rağmen daha iyi geçirdiğimizi, 2018'den çok umutlu olduğumuzu söyledi.

Benim rakamlarla aram iyi olmadığından(!) fazla yoruma girmiyorum. Ancak ATSO'nun şehirde yaptırdığı anket ilgimi çekti. Anketlerde yıllar arasında sıra değişiklikleri yaşanmış. Türk ekonomisinin en büyük sorunu olarak karşımıza çıkan terör ikinci sıradan beşinci sıraya düşmüş. İşsizlik sorunu yerini ekonomide belirsizliğe bırakmış.

İşte başkan Çetin, bu konunun üzerinde çok durdu. Belirsizlik demek piyasa durgunluğu demek!

Başkan'ın bir önemli saptaması da, kent merkezinde ticaretin kan kaybetmesi, ekonomide küçük işletmelerin ayakta kalmasının zorlaşması,  büyük şirketlerle arasındaki uçurumun büyümesi.

Başkan Çetin her sohbetinde gündeme getirdiği bir markalar caddesi yaratılması konusunu bu yıllık değerlendirme toplantısında da söyledi. Turizm'den geçinen birçok dünya şehrinde böyle caddeler ve sokaklar var.Başkan Çetin burada çok haklı; Bizim Antalya imitasyona teslim olmuş.

Aslında Antalya'nın ıskaladığı konulardan birisi kruvaziyer turizmi. Ehlikeyif ve paralı bir turizm. İnsanlar gemilerle limana geliyor. Şehirde konaklamadan geri dönüp gidiyor ama binlerce döviz bırakıyor.

Hani şu bizim hala yapalım mı yapmayalım mı diye tartıştığımız limanlardan oluyor bu işler.

Başkan örnekledi. Bir Amerikan gemisi geliyor 4 bin asker kent merkezine iniyor şehir merkezindeki işler dörde katlanıyor.

İşte bununla birlikte tartışılması gereken bir konuyu Davut Çetin araya sıkıştırdı dün;Şehir merkezimiz turistin gelmesine ne kadar uygun?

Artı; Biz daha sezonda şehir merkezine ne kadar turistin geldiğinin bile hesabını tutamıyoruz!..

ÇETİN MORALLİ

ATSO Başkanı Davut Çetin bir kaç ay sonra yapılacak yarışa moralli giriyor gibi göründü bana.

'Yaptıklarımız yapacaklarımız ortada. Koltuk orada ben buradayım'...

Bana döndü sen pek inanmasan da 'Ben kazanırım' der gibi baktı!..

Şaka tabii, seçimleri konuşmadık.

YEMEKTE BULUŞACAĞIZ

Başkan Davut Çetin'le sözleştik, kendisine bir akşam yemek ısmarlayacağım. Bana matematik dersi verecek!

O'nun yemeğini de Berlin'de yiyeceğiz, Turizm Fuarı'nda.

Her ne kadar havama bağlı dese de beni içten içe sever bilirim.

Adres belli,Gree Cuisine Pratirio/ Berlin...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres