SON HABERLER :
Cinayetten kaçamadı: Ağırlaştırılmış müebbet Saklıkent’te 'koruma' zırhı 'Prefabrik tuvalete' eleştiri Merve YKS’de zoru başardı Muratpaşa’da yaşlı evi inşaatı
Bitirin başladığınız işi...
Antalya Ekspres

Biraz geriye gideceğiz. Şöyle yazmışım;

 

'...Doğrudur. Antalyaspor'un mali yapısını kendi ayakları üzerinde duracak bir hale getirmemiz gerekir. Belki de dün ATSO tarafından başlatılan bu kampanya ciddi boyutlara ulaşabilir.

Tabii bu vatandaşın vereceği 10 lirayla olacak iş değil.

Gelin Antalya'da milyonluk, trilyonluk işler yapan yani Antalya'dan ekmek yiyen firmaları harekete geçirin.

Mesela Bayburt Grup. Antalya ve çevresinin tüm yol, köprü, kavşak işleri bu firmada.

Onlarca araçları, iş makineleri, işçileri Antalya'da çalışıyor. Memleketin her tarafını şantiyeleri gibi kullanıyorlar. Karayollarının rakamlarından yola çıkarsak şu anda Karayolları’nın Antalya'ya yaptığı yaklaşık 8 katrilyonluk ihalelerin tamamı Bayburt Grup'ta...

Yani diyorum ki, petrolcünün oğlu gibi gelip çocuklarından birini Antalyaspor'a yönetici yapmasınlar ama onlarda ellerini ceplerine atsınlar.

Ne bayram biliyorlar ne seyran. Ne Antalya halkının iyi gününde varlar ne kötü gününde.

Eğer şehrin ortasına Antalyaspor için kumbara konulacaksa, önce bu memleketin etinden sütünden yararlananlar, çayın taşı çayın kuşu para kazananlar öncülük yapsınlar.

Öyle göstermelik değil tabii ki. Kendilerine yakışanı yapsınlar. Dünyanın en büyük 250 müteahhidi listesinde olmanın ağırlığını Antalya'da hissettirsinler...'

Biz adamlardan ne bekliyorduk ne yaptılar!

Bayburt Grup Antalya'da yaptığı tüm faaliyetlerini durdurdu. Tam da turizm mevsiminin ortasında. Dünyanın Antalya'ya aktığı şu zamanlarda kalktılar Kuzey Çevreyolu inşaatını yarım bıraktılar. Burdur yolu üzerindeki 8 köprülü kavşak inşaatı ortada kaldı.

Aylardır Kepez varyantından Organize Sanayi’ye kadar milletin nereden girip nereden çıktığı belli değil. Sonuçta Antalya'nın kuzey kapısı rahatlayacak, otogar buraya gelecek diye binbir eziyete katlandı bu millet. Herkes yol inşaatlarının bitmesini beklerken adamlar çekip gittiler.

Bunların Antalya aşkı buraya kadar.

Para bitti aşk bitti. Çok ucuz bir düşünce...

Karayolları açıklama yapmıyor. Ama büyük bir ihtimalle hakedişlerle ilgili bir sorun yaşanıyor. Yani para yok...

Peki şimdi ne olacak?

Bakın her taraftan geçtim. Yeniköy Köprüsü inşaatı tam bir ölüm çukuru. Burada daha önce üç vatandaşımız hayatını yitirdi.

Bir an önce ne yapılacaksa yapın.

Bu millet Bayburtluyu, dünya devi müteahhidi filan muhatap almaz.

Biz Karayolları’nı biliriz. Devleti tanırız...

Hiç kimsenin burnu kanamadan Bayburtluyla mı anlaşırsınız yoksa yeniden ihaleye mi çıkarsınız bilmeyiz. Bitirin başladığınız işi...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres