SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
Bu fırsat kaçmaz
Antalya Ekspres

İstemezükçü tayfaya sorsanız turist de istemez!

Onlar yol istemez, köprü, kavşak istemez.

Yat limanı yapılmasın, sahile dokunulmasın, Tünektepe kendi halinde kalsın, Şarampol’ü elleme, Boğaçayı'na dokunma, Tramvayda neyin nesi, hızlı treni nerden geçirecen? Expo yapma, ağacıma dokunma, kuşumu elleme!..

‘Yapma, etme, istemem’. Ama iktidara talipler!

Ne yapacaklar koltuğu oturunca.

Bu millet sorgulamayacak mı, 'Arkadaş sen yıllardır yapılan her projeye karşı çıktın. Ama hiçbir yatırım hakkında görüş vermedin. ‘Şunu şöyle yap’ demedin. Şimdi ne yapacaksın?..

* * *

Siz istemezsiniz ama bu şehir dünya şehri olmak zorunda. Turist gelmek zorunda ve bir turizm şehri olmanın gereksinimlerine yanıt vermek zorunda.

Şimdi birileri konuşuyor birileri de Antalya için koşturuyor. Antalya'nın marka değeri, Antalya'nın geleceği, Antalya'nın ekonomisi için kavga veriyor.

Başkan Menderes Türel aldı yanına TÜROFED, AKTOB, TÜRSAB başkanlarını gittiler İstanbul'a, tüm Türkiye'ye Antalya'ya davet ettiler.

Amaç iç turizmi canlandırmak.

'Antalya seni bekliyor' sloganıyla çıkılan kampanyada hedef 6milyonun üzerinde.

Bu yıl yabancı turist sayısında yüzde 30’luk bir artış beklendiği hesaplandığı zaman Antalya'da milyona yakın bir ziyaretçi hareketi bekleniyor.

Bunlar güzel umutlar.

Böyle umutlanabilmek için çalışmak, proje üretmek ve bunları harekete geçirmek gerekiyor.

Şimdi birileri çalışanın paçalarından çekiştirmeye çalışırken ötekiler başlattıkları 'Antalya seferberliği'nin gereklerini yerine getiriyor. Protokoller imzalanıyor, internet siteleri harekete geçiriliyor. Ne yapıyorlar biliyormusunuz, 11 ilde açık hava reklamlarına çıkıyorlar.

İstanbul'da, Ankara'da, Çorum'da,Samsun, Konya Trabzon'da reklamlarla tatilciler Antalya'ya davet ediliyor.

Bütün mesele turizmde Antalya'nın iç pazar payını yükseltmek.

Erken rezervasyonda yüzde ellilik avantajı olan bu kampanya kaçmaz.

Haydi, Antalya sizi bekliyor!..

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres