SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Bugün durum budur...
Antalya Ekspres

Bu aralar kime sorsan 'en büyük, en çok, en fazla, en uzun, en kocaman'...

Herkes kendi partisinin en fazla oyu alacağını iddia ediyor...

Akı karası 24 Haziran akşamı ortaya çıkacak. Bakalım o gece kim sol elinin işaret parmağıyla baş parmağını birleştirerek halka yapıp sağ elini üzerine şaplatacak!..

Daha kirli daha seviyesiz, hatta daha kanlı seçimler gördük.

Ne yalan dolanlar, araba, ev anahtarları...

Ne mitingler gördük inanılmaz.

Ne sonuçlar gördük,  büyük şoklar yaşadık...

* * *

Liste sıkıntıları unutuldu.

Kılıçdaroğlu’nun soldan uzaklaştırdığı birinci sıraya Şener'i ikinci sıraya bir SP'li imamı yazdığı Konya'da bile sıkıntı yok gibi. Bozkırın solcuları yalayıp yutmuşlar hazmetmişler bir ve ikinci sıraları. Ne diyelim demek ki siyasette küslük olmuyormuş. CHP Konya Milletvekili Doktor Hüsnü Bozkurt'u cumhurbaşkanı adayları İnce'nin arkasında dağ bayır dolaşırken görüyorum.Oysa ben çok üzülmüştüm aday gösterilmemesine...

Antalya farksız. Sosyal medyada ‘sabahın sahibi var, hesap sorarız’ diyenler ortadan kayboldu. Yerini Cavit Arı'ya kaybeden Semih Esen'e ne vaat ettilerse o da sustu.

Mustafa Akaydın hocanın da Hüsnü Bozkurt’tan farkı yok. Dün Samsun’da bugün Manisa'da...

Her ne kadar CHP'de ortalık süt liman gibi görünse de Kılıçdaroğlu'nun kendisi belirlediği milletvekili listeleri genel olarak solcular da hayal kırıklığı yarattı.

Tepkili olan birçok seçmen Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce'yi seçecek olsa da barajı geçsinler diye HDP'ye oy vermeye kararlı gibi. Aslında Kılıçdaroğlu bilerek seçmenini HDP'ye iteliyor. Ve seçim sonunda da önemli bir kitlesini HDP'ye kaptırmış olacak.

İşte Kılıçdaroğlu’nun yarattığı CHP'ye baktığımızda HDP'nin seçimin sonucunu belirleyecek parti olduğu ortaya çıkıyor.

Yalnız CHP değil, hem Akşener hem Karamollaoğlu HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyerek HDP'ye destek veriyor. Bu da iktidar partisinin canını fena halde sıkıyor. Nitekim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hafta sonu yaptığı konuşmasında  'Ne battı size?’ diye muhalefete sordu. Hem de çok sert bir şekilde.

CHP'li bazı çevreler Erdoğan'ın kaybetmesi için HDP ve Demirtaş'ı şişiriyor ve gaz veriyor. Ama iktidar vatandaşın istediği yerden yani 'huzur'dan karşılık vererek savunmasını yapıyor.

Seçim totolar 24 Haziran akşamı sandıklar açılıncaya kadar sürür.  Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda mı sonuçlanır ikinci turamı kalır bilinmez. Anketler sonucu söylese de umutlar bitmez...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres