SON HABERLER :
Aşık Veysel anıldı Antalyalı modacıdan yeni kreasyon 50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu 4 ülkenin meyvesini tek ağaçta yetiştirdi, bahçe ziyaretçi akınına uğradı Böcek istifa söylentilerine sert çıktı
Bugünlük bizden...
Antalya Ekspres

Ben yerel gazetecilikte tatlı tatlı didişmeyi ve yarışmayı seven bir gelenekten geliyorum.

Çok isterdim buralarda da aynıfelsefeyi sürdürmeyi. Keşke eskilerin yaptığı gibi köşelerden birbirimizi yiyip akşam Yoğurtçu'nun Meyhanesi’nde kadehlerimizi tokuşturabilseydik. Herkes kendi doğrusunu anlatsa, konuşsak, tartışıp birbirimize içimizi dökebilseydik.Akşam baskılarını birbirimize göstermeden okeylesek, bıyık altından hınzırca gülümseyip keyiflenebilseydik.

Olmadı. Yapmadılar, yapamadık...

Denemedik değil. Ama herkesin hesabı başkaymış. Biz bu hesaba uyanıncaya kadar da çoktan saflar tutulmuş, ayrışmış, düşman bile olmuştuk.

Bazı defterleri kapattık. Bazılarını açık tutuyoruz.

Eski defterleri karıştırmayacağım. Ama bize ve mesleğe ihanet edenlerin vatana da ihanet ettiklerini hiç unutturmayacağım. Adalete sızmış hainlerle kurulan pazarlıkları ve ölümüne hesaplarını da. Ve tabii ki ahlak yoksunu, iftiracıkriptocuları...

* * *

Haftasonu on yıldır devam eden bir 'dostluk' buluşmasını daha gerçekleştirdik.

Aramızdan ayrılanları andık. Yeni doğan bebeklerimize merhaba dedik. Yeni yaşları kutladık.

Dostlarımızla çok keyifli birkaç günümüzü geçirdiğimiz Aska Lara Otel’deki bir uygulamayı sosyal medya hesabımdan paylaştım. Burada da dillendirmek istiyorum.

Aska Otel’de sabah uyandığınızda kapınızın önünde bir gazete torbası buluyorsunuz. Pazar günleri bu gazete ikiye çıkıyor. Ulusal bir gazete ama çok keyif aldığım bir uygulama olduğunu söylemek istiyorum.

Birçok kere girişimde bulundum. Antalya Ekspres'i otellerimize sokmak için. Bırakın odalara dağıtılmasını abone sayısı bile bir elin parmaklarını geçmez.Oysa Gazipaşa'dan Kaş'a kadar yüzlerce otelin içinde düştüğümüz durum utanç verici.

Hele turizm konusunun yerel gazeteler tarafından yıl içerisinde binlerce kez gündeme taşındığını düşündüğünüz zaman kimlerin utanması gerektiğini gelin siz düşünün.

Şimdi asıl üzüntü veren konuyu size söyleyeyim. Benim yaptığım bu paylaşımı 23 kişi beğenmiş. Yaklaşık 10'u gazetecilikle ilintili diğerleri eş dost!

Oysa yediğim etli ekmeği paylaşsam 150 kişi 'ohhhh afiyet olsun' diyor.

Galiba suçun büyüğü biraz da bizde...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres